OL2000: Co to jest załącznik Oledata.mso wysyłany przez klienta poczty pakietu Office razem z obiektami osadzonymi

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 222330 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL222330
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

W odebranej wiadomości pocztowej znajduje się dodatkowy załącznik – plik Oledata.mso. W programie Eudora może on mieć rozszerzenie .wmz i być wyświetlany razem z wbudowanym plikiem załącznika. Tego pliku nie można otworzyć, ani zmodyfikować.

Przyczyna

Otwierana wiadomość pocztowa z wbudowanym załącznikiem utworzonym w programie Microsoft Word 2000 została wysłana z komputera, którego domyślnym formatem wysyłania poczty jest HTML. Do wyświetlenia wiadomości używany jest program inny niż Outlook 2000.

Więcej informacji

Do wysyłania wiadomości HTML z dołączonymi dokumentami pakietu Microsoft Office 2000 stosowany jest format wiadomości HTML programu Outlook, a nie format koperty z wiadomością pakietu Office. W pliku Oledata.mso znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego wyświetlenia załącznika w programie, za pomocą którego wiadomość została wysłana. Jest to proces określany jako „round tripping”. Plik ten nie zawiera żadnych użytecznych informacji, a jego modyfikacja nie jest możliwa. Nie należy usuwać tego pliku; brak tego pliku mógłby uniemożliwić wyświetlenie pliku załącznika.

Po otwarciu wiadomości HTML na komputerze, na którym nie zainstalowano programu Outlook 2000, plik Oledata.mso będzie pokazywany jako dodatkowy plik załącznika.

Właściwości

Numer ID artykułu: 222330 - Ostatnia weryfikacja: 11 listopada 2003 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
Słowa kluczowe: 
kbbug kbdta KB222330

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com