Popis systému Windows 2000 systémových souborů (Sfc.exe)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 222471 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Verze systému Microsoft Windows XP a Windows Server 2003 tohoto článku naleznete v části 310747
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje nástroj Kontrola systémových souborů (Sfc.exe) používané s funkcí Ochrana souborů systému Windows (WFP).

Další informace

Nástroj Kontrola systémových souborů poskytuje správce možnost Prohledat všechny chráněné soubory a ověřit jejich verze. Systém Nástroje Kontrola souborů také kontroluje a doplňuje obsah Složka % systemroot%\System32\Dllcache. Pokud dojde k poškození složky Dllcache nebo není použitelná, můžete použít buď sfc / scanonce nebo sfc / scanboot příkaz opravit obsah složky.

Syntaxe nástroje Kontrola systémových souborů systému

 • Na / scannow příkaz zkontroluje všechny chráněné systémové soubory a nahradí nesprávné verze správnými verzemi společnosti Microsoft. Tento příkaz také znovu naplní Složka DLLCache s nejnovější verzí chráněné soubory. To vyžaduje přístup do zdrojových instalačních souborů systému Windows a také nainstalované služby Sbalení souborů. Obvykle budete vyzváni k zadání umístění těchto souborů během operaci skenování.
 • Na scanonce příkaz zkontroluje všechny chráněné systémové soubory jednou. Tento příkaz vyžaduje přístup do zdrojových instalačních souborů systému Windows.
 • Na scanboot příkaz kontroly všechny chráněné systémové soubory při každém, které spuštění počítače. Tento příkaz vyžaduje přístup k instalaci systému Windows zdrojové soubory.
 • Na /Cancel příkaz zruší veškeré čekající kontroly chráněných systémových soubory.
 • Na / Enable příkaz povolí funkce WFP pro normální provoz.
 • Na / purgecache příkaz zruší souborová mezipaměť a zkontroluje všechny chráněné okamžitě systémové soubory. Tento příkaz vyžaduje přístup k systému Windows zdrojové soubory instalace. Tento příkaz je po spuštění / CacheSize = x příkaz.
 • Na / CacheSize =x příkaz nastaví souborová mezipaměť velikost v megabajtech (MB). Tento příkaz vyžaduje restartování následuje / purgecache příkaz Upravit velikost mezipaměti na disku.
 • Na / quiet příkaz nahradí všechny nesprávné verze souborů bez vyzvání uživatel.
Další informace o Funkce WFP funkci, klepněte na číslo v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
222193 Popis funkce Ochrana souborů systému Windows 2000

Vlastnosti

ID článku: 222471 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB222471 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:222471

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com