Windows 2000'deki Sistem Dosyası Denetleyicisi'nin (Sfc.exe) Açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 222471 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows XP ve Windows Server 2003 sürümü için bkz: 310747
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede Sistem Dosyası Denetleyicisi aracının (Sfc.exe), Windows Dosya Koruması (WFP) özelliğiyle kullanılır.

Daha fazla bilgi

Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı yöneticiye, tüm sürümlerini doğrulamak için korumalı dosyaları tarama becerisini sağlar. Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı denetler ve %SystemRoot%\System32\Dllcache klasörü yeniden doldurur. Dllcache klasörü bozulur veya kullanılamaz duruma gelirse, klasör içeriğini onarmak için sfc/scanboot'u veya sfc/scanonce komutunu kullanabilirsiniz.

Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı sözdizimi

 • / Scannow komutu tüm korunan sistem dosyalarını tarar ve yanlış sürümlerin doğru Microsoft sürümleri ile değiştirir. Bu komut, korumalı dosyaları en son sürümleriyle DLLCache klasörü de yeniden doldurur. Bu, Windows yükleme kaynak dosyalarıyla ve yüklü hizmet paketi dosyalarını erişimi olması gerekir. Genellikle, tarama işlemi sırasında bu dosyaların konumu için istemde bulunulur.
 • / Scanonce komutu tüm korunan sistem dosyalarını bir kez tarar. Bu komut Windows kurulum kaynak dosyalarına erişimi gerektirir.
 • / Scanboot komutu, bilgisayarınızı her başlattığınızda korunan tüm sistem dosyalarını tarar. Bu komut Windows kurulum kaynak dosyalarına erişimi gerektirir.
 • / Cancel komut bekleyen tüm korumalı sistem dosyalarının taranmasını iptal eder.
 • / Etkinleştirme komutu, normal işlemlerde WFP sağlar.
 • / Purgecache komutu dosya önbelleğini temizler ve tüm korunan sistem dosyalarını hemen tarar. Bu komut erişmesi için Windows yükleme kaynak dosyalarıyla. Bu komutu çalıştırdıktan sonra gereklidir / cachesize = x komutu.
 • / Cachesize = x komut dosya önbelleği boyutunu megabayt (MB) cinsinden ayarlar. Bu komutu ve ardından yeniden başlatma gerektiren bir / purgecache diskteki önbelleğin boyutunu ayarlamak için komut.
 • / Quiet komutu, tüm yanlış dosya sürümlerini kullanıcıya sormadan değiştirir.
WFP özelliği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
222193Windows 2000'deki Windows Dosya Koruması Özelliğinin Açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 222471 - Last Review: 23 Şubat 2007 Cuma - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB222471 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:222471

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com