WLBS ve MSCS tümleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 223157 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows Yük Dengeleme Hizmeti (WLBS), ölçeklenebilirlik ve yüksek kullanılabilirlik için kuruluş çapında TCP/IP hizmetlerinin, Web, proxy, sanal özel ağ ve akış ortam hizmetleri sağlar. WLBS, dinamik küme düğümlerinde (düğüm en fazla 32) dağıtılacak IP gelen trafiğe izin verir. WLBS, kümedeki bir düğüm başarısız olup olmadığını otomatik olarak algılayabilir. Bu durumda, kalan düğümleri iş yükünün almak için ayarlayabilirsiniz.

Microsoft Küme hizmeti (MSCS) iki sunucuları bir küme içinde yüksek kullanılabilirlik ve daha kolay yönetim ve Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange Server vb. gibi programları destekleyen bir yazılımdır. MSCS otomatik olarak algılayacak ve sunucu hataları veya program sorunları kurtarabilirsiniz.

WLBS, tam olarak MSCS için tamamlayıcı olur. MSCS iletileri, veritabanı için güvenilir bir platform sağlar ve programı Hizmetleri WLBS bakiyeleri ve (TCP/IP bağlantılarını) istemci bağlantıları birden çok sunucuya dağıtır iki düğüm için "yerine" kullanarak ilgili. Ön uç istemci kullanıcı arabirimi (UI) katman WLBS işleme sırasında iki-bağlayıcılı bir yapılandırmada, arka uç veri hizmeti katmanı, MSCS işler.

Daha fazla bilgi

Şimdilik, Microsoft değil önerilir veya çalışan MSCS ve WLBS aynı düğümde desteklemez. Küme ağ bağdaştırıcısında MSCS yerine sanal IP adresi WLBS işlenmesi üzerindeki etkisini sınanmamıştır.

IP adreslerini MSCS'WLBS sanal IP adresi ile aynı olmaması gerekir. MSCS WLBS ayrılmış IP adresi veya başka bir IP adresi, farklı bir ağ bağdaştırıcısı üzerinde kullanabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 223157 - Last Review: 23 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Load Balancing Service
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbnetwork KB223157 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:223157

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com