Dosya şifreleme hizmeti için bir sertifika yetkilisi kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 223338 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Şifreleme dosya sistemi (EFS), doğrudan <a0>NTFS</a0> dosya sistemini kullanan birimlerdeki verileri şifrelemek kullanıcılara izin veren Windows 2000'in bir özelliğidir. Bu, X.509 standardına dayalı sertifikaları kullanarak çalışır. Hiçbir sertifika yetkilisi (CA) sertifika isteme, kullanılabiliyorsa, EFS alt sistemi, kendi kendini imzalayan sertifikalar kullanıcılar ve varsayılan kurtarma aracıları için otomatik olarak oluşturur.

Bazı durumlarda, bir kuruluş sertifika yetkilileri, EFS, kendi kendini imzalayan sertifikalar oluşturmak izin verme olarak kullanmak isteyebilirsiniz vardır.

Daha fazla bilgi

Neden bir kuruluşta bir sertifika yetkilisine EFS sertifikası oluşturmak için kullanmak isteyebilirsiniz bazı nedenleri şunlardır:
  • EFS kurtarma yönetimi daha esnektir. Bir sertifika yetkilisi altyapısı ile bir kuruluşun belirli kurtarma sertifikaları özel kurtarma bilgisayarlar yerine etki alanı denetleyicilerine olanaklıdır.
  • Merkezi sertifika yönetimi. Yöneticilere verilen EFS sertifika yaşam süresini denetleyebilirsiniz ve kurtarma sertifikaları ne kadar süreyle geçerli olup olmadığını denetlemek için sertifika iptal listeleri yayımlayabilirsiniz.
  • Ölçeklenebilirlik. Sertifika yetkilileri, her düzeyde verilen sertifika türlerini tanımlayan şablonlar, kendi kümesini sağlayan, bir kuruluşun dağıtılabilir.
EFS hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesinde "adım adım kılavuzu için şifreleme dosya sistemi (EFS)" bakın:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/windows2000/w2kccadm/dataprot/w2kadm21.mspx

Özellikler

Makale numarası: 223338 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbenv kbinfo KB223338 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:223338

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com