Windows NT 4.0 için ınternet Explorer 5 yükleme SMS 1.2 kullanarak

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 223371 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede Microsoft Windows NT tabanlı istemciler için Microsoft ınternet Explorer sürüm 4.x ve 5.0 ile Microsoft Systems Management Server sürüm 1.2 kullanıcı olmadığında dağıtmak için bir yordam yerel bilgisayarda bir yönetici.

Daha fazla bilgi

Internet Explorer Kur, Microsoft Windows NT çalıştıran bilgisayarlarda, yüklemeyi tamamlamak için yönetici hakları gerekir. Systems Management Server paket komut Yöneticisi (PCM) hizmetin Birinci aşama, ınternet Explorer yükleme teslim ve istemciyi yeniden başlatın. Ancak, istemci yeniden başlatıldıktan sonra ınternet Explorer Kur kayıt defterinin RunOnce bölümünden yönergeleri çalıştıran devam eder. Kayıt defterinden çalışan işlemler, yüklemeyi tamamlamak için yönetici hakları gerekir.

Başlamadan önce ilk iesetup.zip dosyasını edinin. Bu dosya, Systems Management Server yükleyicisi, iesetup.ipf ve Shutdown.exe komut satırı yardımcı programı adlı bir komut dosyası içerir.
Bu .zip dosyası, aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yüklenebilir:
http://technet.microsoft.com/en-us/ie/bb219529.aspx
Dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Bu makalede açıklanan yordamlar, Windows NT istemcileri Systems Management Server paket komut yöneticisine bir hizmet olarak çalıştırmanızı gerektirir. PCM hizmeti aşağıdaki gereksinimleri karşılayan bir kullanıcı hesabı gerekir:
 • Istemci bilgisayar üzerinde yönetici ayrıcalıklarınız etki alanı.
 • Systems Management Server oturum açma sunucusu PCM bir yönerge dosyası okunamıyor ve bir kurma programı, Systems Management Server dağıtım sunucusunda paketi dizinde çalıştırmak için etki alanı kullanıcı yetkilisine.
PCM bir hizmetin kullandığı kullanıcı hesabının yerel yönetimsel ayrıcalıklara sahip olarak, PCM hizmeti gerçekleştirebilir, çünkü, görevleri PCM uygulama edemiyor. Örneğin, güvenli klasörlere dosyalarını yüklemek veya güvenli bir kayıt defteri anahtarlarına değişiklik yapabilirsiniz. Paket komut Yöneticisi hizmetini yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
167114SMS: PCM hizmeti Windows NT istemcileri için sunuldu

Bölüm 1 - özelleştirme ve Kod derleniyor

Aşağıdaki adımlar Systems Management Server yükleyicisi komut iesetup.ipf, özelleştirme ve iesetup.exe açıklayan dosya. Systems Management Server yükleyicisi tarafından derlenen iesetup.ipf komut iesetup.exe dosyası oluşturulur. Farklı olarak, Systems Management Server'ın sürüm 2.0, Systems Management Server yükleyici site yüklemesi sırasında yüklenebilir, ancak ayrı olarak yüklenmelidir. Komut daha önce yükleyici Systems Management Server'ın eski bir sürümü ile derlenmiş, Systems Management Server ınstaller sürümü 2.0.64.00 kullanarak recompiled veya sonraki bir sürümü olmalıdır.

Otomatik oturum bir yönetici hesabı ile Windows NT istemcileri etkinleştirmek için istemci kayıt defterini değiştirir örnek komut dosyası iesetup.ipf dosyasıdır. Devre dışı compromising güvenlik önlemek için <a0></a0>, komut dosyası ayrıca yerel kullanıcı, bilgisayar yönetici haklarıyla oturum açtığınızda komut toplamasını engellemek için klavye ve fare bırakır. Etkinleştirme, otomatik oturum açma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
97597Windows NT'de otomatik oturum açma etkinleştirme
Ağ ortamında kullanılacak Yükleyici komut dosyasını değiştirmek gereklidir. Windows NT etki alanı, etki alanı yönetici hesabı ve parola düzgün çalışması için komut dosyası içinde yapılandırılmış olması gerekir. Tüm ağ bilgileri kullanıcı hesap bilgileri almasını engelleyen yeni bir yürütülebilir dosya olarak derlenmesi.

Komut dosyasını özelleştirme

 1. Systems Management'ı kullanarak iesetup.ipf komut açmak Server yükleyicisi.
 2. Ilk geçtiği bulun * DOMAIN ADMIN HESABıNıZı SET NAME BURADA * ve sonra açık "Set değişken" komut dosyası madde altındaki. Istemci bilgisayarlarda yerel yönetici haklarına sahip bir hesap olarak değiştirin.
 3. Doğrudan bunun altında aşağıdaki "Değişken Ayarla" komut dosyası öğeyi açın. Değişiklik * SET DOMAIN ADMIN DEğERINDE HESABıNıZı PASSWORD * 2. adımda belirtilen hesabın parolasını için.
 4. Ardından * SET etki ALANı ADı BURADA *. Açık, "Set değişken" öğe komut dosyası ve hangi koşullarda yönetici hesabının ait olduğu etki alanı adını girin.
 5. Dosyayı kaydedin.
 6. DerlemeYükleme Systems Management Server yükleyicisi) menüsünde tıklatın. Bu yükleyici komut dosyası ile aynı ada sahip bir yürütülebilir (.exe) dosyası oluşturur. Bu durumda, iesetup.exe. Iesetup.exe dosyasını, ınternet Explorer 5 yükleme dosyaları aynı klasöre yerleştirin.
IEAK paketi sessiz yükleme için oluşturulduysa, yükleyici komut dosyasına yapılması hiçbir ek yapılandırma gerekir. Komut dosyası, sessiz yükleme için gereken sözdizimi vardır:
/ C: "ie5wzd S:""# E" "/Q /R:N" IE5SETUP.EXE /Q:A
IEAK, sessiz yükleme için ınternet Explorer'ın özelleştirilmiş bir yükleme oluşturmak için kullanırken, "Sessizce yükle" seçeneğini denetlemek gereklidir.

Paketi sessiz yükleme için yapılandırılmışsa, bu seçenek özelleştirilmiş bir yükleme oluştururken, IEAK denetlenmeyen kalmalıdır. Ayrıca bölüm iki'altında "Çalıştır" komut dosyası maddeyi Değiştir
/ C: "ie5wzd S:""# E" "/Q:C /R:N" %IENT_PATH%\Ie5setup.exe /Q:A yürütme
komut satırı sözdizimi kaldırmak için <a0></a0>. Sonra satırı şöyle olmalıdır:
%IENT_PATH%\IE5SETUP.EXE yürütme
Internet Explorer yüklemesini denetlemek için kullanılan komut satırı anahtarlarının listesi aşağıdadır:

/Q - "eller serbest" Sessiz modu belirtir. Kullanıcı belirtilmedi bilgileri istenir.

/B:iebatch.txt - toplu iş komut dosyasının kullanılacağını belirtir.

-/Q:A, hiçbir kullanıcı istekleri ile bir Sessiz modu belirtir.

Bu nedenle, Kullanıcı Kurulumu iptal edemezsiniz /Q:C-, görüntülenmeyen, iptal düğmesi ile bir Sessiz modu belirtir. ınternet Explorer Özelleştirme Sihirbazı, bir Kuruluş Yöneticisi olarak yüklerken "paketi sessizce yükle" seçeneğini seçerseniz, bu anahtarı kullanır.

/ M: [... 0|1|2|3] - yükleme modunu belirtir. Özelleştirilmiş bir IEAK paketi, ilk yükleme seçeneği için 0'ı gösterir, 1 ikinci seçeneği ve benzerleri için gösterir (örneğin, 0 = en düşük düzeyde, 1 = normal (varsayılan), 2 tam =).

/E:ComponentID, Componentıd - bağımsız olarak yükleme moduna yüklenecek ek bileşenleri belirtir. Özelleştirme Sihirbazı ' Belirtilen yükleme türü bir parçası olmayan bileşenleri belirtmek için bu anahtarı kullanın. Bu anahtar kullanılırsa toplu metin dosyasındaki ayarları da geçersiz kılar. Componentıd bileşeni benzersiz olarak tanıtan bir dize; buna karşılık gelen dize iesetup.cif dosyasının bileşen bölümlerinde bulabilirsiniz.

/ S: "" # e"" - ıe5setup.exe dosyasının kaynak yolunu belirler. "" # E"" tam yolunu ve .exe dosyasının adını gösterir. Not yol iki çift tırnak işareti içine gerekir.

/R:N - Yüklemeden sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı bastırır. Yeniden başlatma engelleme, programınızı bilgisayarı yeniden başlatmadan karşılamaya. Internet bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar Explorer doğru yapılandırılmadı.

/D - yalnızca geçerli işletim sistemi dosyaları karşıdan yüklemek istediğinizi belirtir.

/D:1 - Microsoft Windows ve Windows NT işletim sistemlerinin, dosyaları karşıdan yüklemek istediğinizi belirtir.

/ G: - Çalışırsa, yükleme bölümü içinde iesetup.inf belirtildi. Virgül ile ayrı bir bölüm.

/X - ınternet Explorer Kabuk, simgeler ve bağlantılar olmadan yükler. Bu seçenek, tarayıcı denetimleri kendi uygulama barındırma için yararlıdır.

/X:1 - yükler, Kabuk, simge veya bağlantılar, ınternet Explorer varsayılan tarayıcı veya http protokol ilişkilerini almaz, ancak.

/P - yükleme için gereken bileşen ve disk alanı maliyet raporlar. Ne kadar disk alanı seçili yükleme seçeneklere göre kullanılacak görmenize olanak sağlar.

/F-(Fix) tüm maddeler aynı sürümünü, kullanıcının bilgisayarına yeniden yükler veya daha yeni. /F kullanarak bileşen daha önceki bir sürümüyle değiştirilir anahtarı sağlar.

Bölüm 2 - SMS paketini oluşturma

Aşağıdaki yordam Systems Management Server dağıtım paketi oluşturmak için gereken adımları açıklar. IEAK ile oluşturulan ınternet Explorer paketi ile karıştırılmamalıdır budur. Bu, Systems Management Server dağıtım için kullanacağı gerçek paketidir.
 1. Systems Management Server içinde paketi oluşturmak yönetici. Dosya menüsünden ' ı tıklatın.
 2. Paketleri pencereyi seçin ve Tamam ' ı tıklatın. Bu, paketleri penceresini açar.
 3. Dosya menüsünde Yeni "Package Properties" penceresini açmak için tıklatın. Paketi adlandırın ve sonra gerekiyorsa açıklama ekleyin.
 4. Iş istasyonları Ekle'yi tıklatın. Kaynak klasörü alanında yolu girin IEAK yükleme konumu paketini veya kaynak klasörü bulmak için alanın sağındaki "..." düğmesini kullanın.
 5. Altında "iş istasyonu komut satırları" ' Yeni ' yi tıklatın ve sonra komut adını belirtin.
 6. Komut satırında, derlenmiş yükleyici yürütülebilir dosya adını ve konumunu girin. Örneğin, \\ server name \ \Iesetup.exe share name veya C:\IE5\IESETUP.EXE, burada server name uygun sunucu adı ve share name uygun paylaşım adıdır.
 7. Iki onay kutusu kullanılabilir, tek etiketli "otomatik komut satırı" de olacaktır; diğeri "System (arka plan görevi)". Her iki kutuya'nin seçili doğrulayın.
 8. "Desteklenen platformları" kutusuna, ınternet Explorer paketi yükleme platformlar yanındaki kutuları işaretleyin. Bu paket, Windows NT (x 86) seçin.
 9. Tamam ' ı tıklatın, Kapat ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Şimdi paketleri penceresi yeniden görüntülenir ve Systems Management Server yeni oluşan paketi şimdi görünür olmalıdır.

Bölüm 3 - işi oluşturma

Aşağıdaki adımları ınternet Explorer paketi istemcilerine dağıtmak için iş oluşturulmasını özetlemektedir:
 1. Systems Management Sunucu Yöneticisi, Dosya menüsünden ' ı tıklatın.
 2. Sitelerini ve işleri, CTRL tuşunu basılı tutarak ve sonra Tamam ' ı tıklatarak seçin. Bu, iş penceresini açar.
 3. Hedeflenen istemcilerinin görüntülenmemesi siteleri penceresinde konsol ağacında genişletin. Bir <a0>makine</a0> grubunun üyeleri olan birden çok istemci varsa, yukarıdaki adımları kullanarak makine grupları penceresini açın.
 4. Paketi paketleri penceresinden sürükleyip, istemci <a0>Siteler</a0> penceresinde üzerine veya paket alacak makine grubu. Bu işi Ayrıntılar iletişim kutusunu açar.
 5. Iş Ayrıntıları penceresinde "Distribute aşama" bölümünde, yalnızca iki onay kutularıdır. Bir "Varolan dağıtım Sunucuları Yenile" adı verilen ve diğer "PUT açık belirtilen dağıtım Servers"; bunların her ikisi de seçili doğrulayın.
 6. Açılan liste kutusu, "varsayılan sunucu"'in seçili olduğunu doğrulayın.
 7. Phase Çalıştır</a0> bölümünde, İş istasyonu komut Çalıştır onay kutusunun seçili olduğunu doğrulayın. Açılan liste kutusunda aşağıdaki Package Properties penceresinde Komut adı alanında belirtilen adı olmalıdır.
 8. Sonra zorunlu onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra tarih ve saat "Sonra teklif" alanında görüntülenen aynı olduğundan emin olun.
 9. Expires sonra seçeneğini devre dışı bırakın.
 10. Ayarları kaydetmek için Tamam ' ı tıklatın. Bu işi Özellikler iletişim kutusunu döndürür.
 11. Zamanla ' yı tıklatın ve sonra önceliğini Yüksek için değiştirin.
 12. Tamam iş ayrıntıları penceresini kapatın ve dağıtım başlamak için Ek Yardım düğmesini tıklatın.
Yeni oluşturulan iş, işler penceresinde artık görünmelidir. Durumu Bekleyen söylemeniz. Etkin olarak değiştirmek düzenli olarak iş durumu iş penceresini yenileme durumunu izleyebilirsiniz. Durum için etkin değişti sonra paketi istemcilerine yükleme için kullanılabilir.

Bölüm 4 - yükleme işlemi

Phase 1

Iesetup.exe aşağıdaki görevleri gerçekleştirir:
 • Otomatik oturum açma etkinleştirmek için kayıt defterini değiştirir.
 • Klavye ve fare işlevlerini devre dışı bırakır.
 • Systems Management Server yolunu kaydeder komut dosyasının yürütüldüğü dağıtım noktası.
 • Sistem içinde kapanma işlevinden yürütür Management Server ınstaller'ın istemci bilgisayarı yeniden başlatın.

Aşama 2

 • Otomatik oturumu etkin istemci yeniden ve klavye ve fare devre dışı bırakılır. Bu aşamada, her şey bu makalenin önceki bölümlerinde belirtilen yönetici hesabının bağlamında çalıştırıyor olmanız.
 • Iesetup.exe kayıt defterinden çalışır. Başlamadan ınternet Explorer Kur "Sessiz" modda.
 • Internet Explorer Kur, Birinci aşama, yükleme tamamlanır.
 • Iesetup.exe, istemci bilgisayarı yeniden başlatmak için kapatma işlevini çağırır.

Aşama 3

 • Internet Explorer Kur yüklemesinin son aşaması ile devam eder. Iesetup.exe bir son kapanma işlevinin ile 30 saniye süreölçer arar. Microsoft ınternet Explorer'ın yapılandırmasını tamamlamak yeterli süre vermek amacıyla süreölçeri ayarlamanız gerekebilir. Bu noktada ınternet Explorer yükleme tamamlanır, ancak bunu kendisini çalıştıran Bu yordamlar bir yönetici hesabı için yapılandırmanız gerekir.

  Not: merkezi işlem birimi hızı, tutar, RAM, sabit disk türünü ve diğer etkenlere bağlı olarak 30 saniyelik geri sayım süreölçerini yeterli olmayabilir. Bu etkenler, dağıtım sınama aşamasında dikkate gerekir ve üretime paketi göndermeden önce çözülmesi gerekir.
 • Otomatik oturum açma devre dışı bırakılır Yönetici hesabını ve parolayı kayıt defterinden kaldırılır ve klavye ve fare Hizmetleri etkinleştirildi.
 • Istemci yeniden ve kullanıcı oturum açma için hazır.
 • Istemci yeniden ve kullanıcı oturum açtıktan sonra bunlar da yönetici hesabının, önceki adımda gittiğini yapılandırma işlemi üzerinden gider.

Özellikler

Makale numarası: 223371 - Last Review: 23 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer Administration Kit 5.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows NT 4.0
 • Microsoft Systems Management Server 1.2 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbadvertisement kbcollections kbhowto kbpackage kbpcm kbsetup kbsmsadmin kbsoftwaredist KB223371 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:223371

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com