Windows NT 4.0 eklenen tcp ilk yeniden iletim süreölçeri ayarlama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 223450 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLİ: Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl anladığınızdan emin emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Yüksek Gecikmeli ağlar bilgisayarlar arasındaki tcp bağlantıları oluşturduğunuzda, bağlantı isteklerini ve veri gereksiz yeniden. Bu fazladan Tıkanıklığı ve yavaş yanıt neden olabilir.

Neden

İlk tcp yeniden iletim süreölçeri üç saniye olarak kodlanmıştır.

Çözüm

Windows NT Server veya Workstation 4.0

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketi edinin. En son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
 • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için World Wide Web üzerinde Lütfen aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Düzeltilecek ilk yeniden iletim süreölçeri izin vermek için tcp için yeni bir kayıt defteri parametresi eklenmiştir. Bu parametre, yüksek gecikme ağ gidiş-dönüş süresi genellikle üç saniye burada aştığı için yararlı olabilir.

Bu parametre ilk tcp bağlantı istediği (syn) ve bağlantısı üzerinden gönderilen verilerin ilk yeniden iletim zaman aşımı denetler. Bilgisayardaki tüm arabirimleri uygulanan genel bir değeri var.

InitialRtt parametresini ayarlamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
 3. Üzerinde Düzenle menüsünü tıklatın Değer eklemeve sonra aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: InitialRtt
  Veri türü: reg_dword
  Değeri: (örneğin, 5 saniye olarak ayarlamak için) ondalık 5000
  Geçerli aralık: 0-65535 (ondalık)
  Varsayılan: 0xBB8 (3000 ondalık)
  Açıklama: Bu parametre ilk yeniden iletim denetler. tcp tarafından her yeni bağlantıda kullanılan zaman aşımı. Bu bağlantı istediği (syn) ve her bağlantıda gönderilen ilk veri segment(s) için geçerlidir.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server sürüm 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6 giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu değeri ayarlarken dikkat kullanılmalıdır. Büyük değerlere ayarlama, hedef IP adresi yoksa girişiminin başarısız olmasına, bir tcp bağlantısı için gereken süreyi önemli ölçüde artırır.

Örneğin, varsayılan değer 3,000 ya da 3 saniye ' dir. Varsayılan olarak, bağlantı isteği 2 kez denenir. Toplam zaman aşımı olduğu (3 + 6 + 12) saniye veya 21 saniye.

Bu kayıt defteri değeri 6,000 (6 saniye) olarak ayarlanırsa, toplam zaman aşımı olacaktır (6 + 12 + 24) saniye veya 42 saniye. Bu süre boyunca, uygulama yanıt vermiyor (askıda) görünebilir.

Özellikler

Makale numarası: 223450 - Last Review: 29 Mayıs 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbmt KB223450 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 223450

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com