Windows NT 4.0 eklenen Internet Yönlendirici Bulma Protokolü (IRDP) istemci desteği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 223756 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

ÖNEMLİ: Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yüklemek nasıl anladığınızdan emin olmak emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini düzenleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Internet Denetim İletisi Protokolü (ICMP) Internet Yönlendirici Bulma Protokolü (IRDP) desteği üzerinde Microsoft Windows NT gerektirir

Neden

Windows NT 4.0 IRDP (yönlendirici bulma) desteği eklendi. IRDP desteği, Windows 95 ve 98 (Bu makalenin "Ek bilgi" bölümüne bakın) de eklemiştir.

Aşağıdaki metin, Açıklama İsteği (RFC) 1256'den bir alıntıdır:
ICMP router discovery messages "Yönlendirici bildirileri" ve "Yönlendirici istekler" denir. Her yönlendiriciye belirli aralıklarla çok noktaya yayınlar her çok noktaya yayın arabirimlerinde bu arabirimin IP adresi Duyurusu yönlendirici bildirisi. Ana duyurularını dinleyerek, Komşu yönlendiricilerin adreslerini keşfedin.
Bu sınama Ölü Ağ geçidi için bir yoldur. Bu çözüm, yönlendiriciler IRDP yönlendirici bildirisi paketleri göndermek için yapılandırılmasını gerektirir.

Çözüm

Windows NT 4.0 artık "RFC 1256 belirtilen performanslı yönlendirici bulma" olarak destekler.

Yönlendirici bulma ve yapılandırma varsayılan ağ geçidi algılama geliştirilmiş bir yöntem sağlar. DHCP veya el ile varsayılan ağ geçidini yapılandırma kullanıldığında, ağ değişiklikleri ayarlamak için bir yolu yoktur. Yönlendirici bulma kullanarak istemcileri dinamik olarak yönlendiricileri bulmak ve bir ağ hatası veya yönetimsel değişiklik gerekiyorsa, yedek yönlendiriciler arasında geçiş yapabilirsiniz. Yönlendirici bulma oluşur, paketlerin iki tür: yönlendirici ana bilgisayarlar tarafından gönderilen istekler ve yönlendiriciler tarafından gönderilen yönlendirici bildirileri. Windows NT 4.0 yönlendirici bulma, ana bilgisayar olarak yalnızca destekler.

Bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır.

İstemci Yapılandırması

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.


Yönlendirici bulma, aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarından yapılandırılır:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\adaptername\Parameters\Tcpip\
  Değer adı: PerformRouterDiscovery
  Değer türü: REG_DWORD - Sayı
  Geçerli aralık: 0,1
  Varsayılan: 0
  Açıklama: Bu parametre, Windows NT her arabirim temelinde RFC 1256 başına yönlendirici bulma gerçekleştir yapmaya çalışıp çalışmayacağını denetler. Bu parametre, varsayılan olarak 0 ya da yanlış.
 3. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\adaptername\Parameters\Tcpip\
  Değer adı: SolicitationAddressBcast
  Değer türü: REG_DWORD - Sayı
  Geçerli aralık: 0,1
  Varsayılan: 0
  Açıklama: Bu parametre, birden çok noktaya yayın, yerine sınırlı yayınlar (255.255.255.255) yönlendirici bulma iletileri göndermek için Windows NT RFC 1256 açıklandığı şekilde yapılandırmak için kullanılabilir. Varsayılan olarak, tüm yönlendiriciler çok noktaya yayın grubu için (224.0.0.2) yönlendirici bulma bağlantıları gönderilir.
  Varsayılan olarak, IRDP istemci hem çok noktaya yayın ve yayın yönlendirici bildirilerini dinler.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
 • Windows Service Pack Merkezi - veya -

 • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketini elde etme
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için lütfen World Wide Web üzerinde aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS

Durum

Microsoft bu sorunun, Windows NT 4. 0'da bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT sürüm 4.0 giderilmiştir Service Pack 5.

Daha fazla bilgi

Yönlendirici bulma destekleyen bir ana bilgisayar başlatıldığında, "tüm sistemleri" IP çok noktaya yayın grubuna (224.0.0.1) katılır ve bu gruba gönderilen yönlendirici bildirilerini dinler.

Yönlendirici İsteme

Ana bilgisayarlar için tüm yönlendiricilerin IP ICMP yönlendirici bağlantısı iletileri göndermek çok noktaya yayın adresi (224.0.0.2). Yönlendirici, yönlendirici bildirisi göndererek yanıt verir. Bu, düzenli bir yönlendirici için beklemeden hemen istemci varsayılan ağ geçidi alır sağlar. Windows NT 3 bağlantıları maksimum yaklaşık 600 milisaniye aralıklarla gönderir.

Not:, birden çok varsayılan ağ geçidi (0.0.0.0 yönlendirir) rasgele yönlendirme davranışı oluşabilir 1, ölçüsü vardır. Ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerinde veya makale bakın:
159168 Birden çok varsayılan ağ geçidi bağlantı sorunlarına neden olabilir
IRDP desteği için Windows 95 Windows yuva güncelleştirme 2 gerektirir; Windows 98 IRDP yerel olarak destekler.Ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerinde veya makale bakın:
183902 Oturum açma sırasında Ölü Ağ Geçidi algılama tetiklenmez
IPRIP dinleyici aracı Windows 98 hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
194464 Windows 98 için Microsoft IPRIP dinleyici Aracı'nın açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 223756 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbnetwork kbmt KB223756 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 223756

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com