Chybová zpráva: Chyba 1240 systému došlo. Účet je neoprávněné k přihlášení z této stanice

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 224287 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o připojení k serveru SMB třetích stran, například DEC Pathworks nebo Samba, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Došlo k systémové chybě 1240.

Účet není oprávněn přihlášení z této stanice.

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud server Microsoft SMB během ověřování podporuje pouze hesla nezašifrovaný (prostý text).

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte se na výrobce serveru SMB výrobců.

Tento problém vyřešit, použijte Regedit povolení nezašifrovaný (prostý text) hesla pro klienta SMB.

Upozornění: povolením nezašifrovaná hesla povolit nezašifrovaný (prostý text) hesla při ověřování k serveru SMB požadavků tuto možnost odeslat v síti. Heslo kdokoli pomocí paketu sledování nástroj v síti, jako je například nástroj Sledování sítě může číst převzetím trasování síťových přenosů.

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.


Chcete-li povolit nezašifrovaná hesla, přidejte následující hodnotu a hodnotu dat následující klíč registru:
Název hodnoty: EnablePlainTextPassword
Typ dat: REG_DWORD
Data: 1

Klíč registru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkStation\Parameters
Další informace o tomto problému jako vztahuje Microsoft Windows NT 4.0 SP3 nebo novější, naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
166730S nezašifrované heslo SP3 se nezdaří připojení k serveru SMB

Další informace

Počínaje Windows NT 4.0 Service Pack 3 přesměrovači SMB neodešle nezašifrované heslo během ověřování serveru SMB Pokud přidejte položku registru popsané v tomto článku.

V dřívějších verzích systému Windows NT 4.0 klienta automaticky vyjedná ověřování pomocí hesla nezašifrované (plain text) Pokud server požaduje.

Vlastnosti

ID článku: 224287 - Poslední aktualizace: 23. února 2007 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kb3rdparty kbenv kbnetwork kbprb KB224287 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:224287

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com