Hata iletisi: 1240 sistem hatası oluştu. Kullanıcı, bu istasyondan oturum açmaya yetkili değil. (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 224287 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

DEC Pathworks veya Samba, üçüncü taraf SMB sunucusuna bağlanmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
1240 sistem hatası oluştu.

Kullanıcı, bu istasyondan oturum açmaya yetkili değil. (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.).

Neden

Microsoft ürünü olmayan SMB sunucusu kimlik doğrulama sırasında yalnızca şifresiz (düz metin) parola destekliyorsa, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, üçüncü taraf SMB sunucusu üreticisine başvurun.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Regedit için SMB istemcisinin şifrelenmemiş (düz metin) parola etkinleştirmek için kullanın.

UYARı: şifrelenmemiş parolalar etkinleştirdiğinizde, bu seçenek isteyen bir SMB sunucusuna kimlik doğrulaması ağ üzerinden gönderilmesi şifrelenmemiş (düz metin) parola sağlar. Paket gibi ağ izleyicisi ağınızdaki yardımcı programı'nı izleme kullanan herkes, parolanızın ağ trafiğini izleme gerçekleştirerek okuyabilirsiniz.

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.


Şifrelenmemiş parolalar etkinleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki kayıt defteri anahtarına veri değeri ve aşağıdaki değeri ekleyin:
Değer adı: EnablePlainTextPassword
Veri türü: REG_DWORD
Veri: 1

Kayıt defteri anahtarı

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkStation\Parameters
Geçerli Microsoft Windows NT 4.0 SP3 veya sonraki sürümü gibi bu sorun hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
166730SMB sunucusuna bağlanmak için SP3'ü şifrelemeden parola hataları

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan kayıt defteri girişini eklemediğiniz sürece Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 3 ile başlayarak, SMB yeniden yönlendiricisi şifrelenmemiş bir parola bir SMB sunucusuna kimlik doğrulama sırasında göndermez.

Sunucu, istekleri Windows NT 4.0 önceki sürümlerinde, bu istemci şifrelenmemiş (düz metin) parola kimlik doğrulaması otomatik olarak görüşür.

Özellikler

Makale numarası: 224287 - Last Review: 23 Şubat 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbenv kbnetwork kbprb KB224287 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:224287

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com