Určení serveru GUID řadiče domény

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 224544 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Identifikátor GUID (Globally Unique Identifier) serveru je referenční bod, který používá ve službě Active Directory a DNS (Domain Name System) k vyhledání řadiče domény především pro účely replikace. Identifikátor GUID je automaticky generován pro každý řadič domény, je jedinečný, při vytvoření a nejsou duplikovány. Tento článek popisuje, jak určit identifikátor GUID serveru pro konkrétního řadiče domény tak, že mohou být použity při řešení potíží.

Další informace

Tento článek popisuje tři způsoby určování GUID serveru pomocí nástrojů v systému Windows 2000 a Windows 2000 Resource Kit. Pokud aktivní sledování replikace adresáře nebo nástroj LDP.Používá soubor EXE, je důležité si uvědomit, že tyto nástroje vrátit pouze data známo, že řadič domény je dotazovaný. Pokud výsledky dotazu identifikátoru GUID pro požadovaný server, může to být z důvodu problémů replikace od ostatních řadičů domény v rozlehlé síti. Pokud dojde k takové poruchy, by měla být tyto nástroje zaměřena proti jiné řadiče domény jako alternativní zdroje informací.

Pomocí nástroje LDP.EXE ze systému Windows 2000 Resource Kit

 1. Pomocí nástroje LDP.EXE, hledání konfigurace názvový kontext (oddíl obsahující objekty, které obsahují nastavení pro každý řadič domény v rozlehlé síti služby Active Directory) podle následujících kritérií:
  Base DN: CN = Sites, CN = Configuration, DC =RootDomainNameDC =Com
  Filtr: (cn = NTDS Settings)
  Obor: podstrom
  Atributy: atributu objectGUID
  nahrazení RootDomainName název první domény nainstalován v podniku (doménová struktura). Tato doména se nazývá kořenová doména.
 2. Ve výsledcích hledání vyhledejte položku, která představuje identifikátor GUID je stanovena pro odpovídající serveru. Atribut "atributu objectGUID" by také být přítomen a vypadat takto:
  *** Hledání...
  ldap_search_s (ld, "cn = sites, cn = configuration, dc = domena, dc = com", 2 "(cn = NTDS Settings)", attrList, 0 & msg)
  Výsledek <0>: (null)</0>
  Odpovídající DNs:
  Získání položek 1:
  >> Dn: CN = NTDS Settings, CN server-name", CN = = servery, CN ="site-name", CN = Sites, CN = Configuration, DC = Domena, DC = com
  1 > atributu objectGUID: e99e82d5-skutek-11 d 2-b15c-00c04f5cb503;
  Identifikátor GUID serveru je identifikována hodnotu přidruženou k atributu atributu objectGUID (v tomto příkladu výše v tučné).

Sledování služby Active Directory replikace ze systému Windows 2000 Resource Kit

 1. Pokud není nainstalován systém Windows 2000 Resource Kit, proveďte tento krok před pokračováním. Další informace o použití aktivní sledování replikace adresářů naleznete v dokumentaci k systému Windows 2000 Resource Kit.
 2. Otevřete aktivní sledování replikace adresáře a Průvodce Web Server od Upravit Nabídka Přidat server, který identifikujete identifikátoru GUID serveru.
 3. Po výčtu názvových kontextů a partnery replikace aktivní sledování replikace adresářů klepněte pravým tlačítkem na název serveru pod název webu.
 4. Vybrat Generovat zprávu o stavu a zadejte název souboru uložit výsledky sestava.
 5. Po aktivní sledování replikace adresáře označuje dokončení sestavy, otevřít výsledný soubor sestavy a vyhledejte "Data organizace"části sestavy. Pod každý web každý server, který je umístěn na webu bude také uvedena. Pro každý server je určen identifikátor GUID serveru pod ním. Pokud identifikátor GUID serveru je prázdný, znamená to, řadič domény pravděpodobně interpretovány. Například:
  SERVER1
  Server GUID (používané pro službu DNS): e99e82d5-skutek-11 d 2-b15c-00c04f5cb503
  Replikace databáze GUID: e98d5d92-skutek-11 d 2-b14d-00c04f5cb503

Pomocí modulu Snap-In Správa DNS konzoly MMC

 1. Otevřete modul Snap-in konzoly MMC správy DNS umístěn v nabídce Nástroje pro správu. Pokud zástupce neexistuje, to bude vyžadovat spuštění nové konzoly MMC a ruční přidání modulu snap-in.
 2. Nastavení fokusu modulu snap-in Správa služby DNS na serveru DNS používané řadiči domény. Rozbalte server zobrazit uzly Zóny dopředného vyhledávání a Zóny zpětného vyhledávání.
 3. Rozbalit Zóny dopředného vyhledávání Zobrazit zóně, která obsahuje doménu, ve kterém se nachází řadič domény. Procházet hierarchii zóny zobrazíte server členem domény. Rozbalte tento uzel a poklepejte na _msdcs.
 4. Každý řadič domény registruje záznam CNAME (Alias záznam) na tomto místě určení identifikátoru GUID serveru. V pravém podokně konzoly MMC vyhledejte název serveru v Data sloupci a identifikátor GUID serveru bude určena v Název sloupec.

Vlastnosti

ID článku: 224544 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbenv kbhowto kbmt KB224544 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:224544

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com