Určenie servera GUID radiča domény

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 224544 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Server GUID (globálne jedinečný identifikátor) je referenčný bod, používané v službe Active Directory a DNS (Domain Name System) na vyhľadanie radiča domény primárne na účely replikácie. Tento identifikátor GUID je automaticky generované pre každého radiča domény, je jedinečný, keď vytvorí a bude nie duplikovať. Tento článok popisuje spôsob na identifikáciu Server GUID pre radič domény najmä tak, že môžu byť použité v riešení problémov.

DALSIE INFORMACIE

Tento článok opisuje tri spôsoby stanovenia server GUID použitím pomôcky v produkt Windows 2000 a Windows 2000 Resource Kit. Ak Active Directory Replication Monitor alebo LDP.EXE používajú, je dôležité poznamenať, že tieto nástroje sa vrátiť iba údaje známe na radič domény dotazovanom. Ak výsledky dotazu nezahŕňajú identifikátora GUID pre dožiadaný server, môže to byť kvôli problémom replikácie z ostatné radiče domény v podniku. Ak dôjde k takejto poruchy, týchto pomôcok by sa mala zamerať proti ostatnými radičmi domény ako alternatívne zdroje informácií.

Pomocou LDP.EXE zo súpravy Windows 2000 Resource Kit

 1. Pomocou LDP.EXE, vyhľadávanie kontexte pomenovania konfigurácia (oblasť Active Directory obsahuje objekty, ktoré zahŕňajú nastavenia pre každý radič domény v podniku) s nasledujúcimi kritériami:
  Základ DN: CN = miest, CN = Configuration, DC =RootDomainNameDC =Com
  Filter: (cn = nastavení NTDS)
  Rozsah: podstrom
  Atribúty: objectGUID
  nahradenie RootDomainName s názvom prvú doménu nainštalovaný v podniku (les). Tejto domény je známy ako koreňovej domény.
 2. Vo výsledkoch vyhľadávania vyhľadajte položku, ktorá predstavuje vhodné server, ktorý sa určuje identifikátor GUID pre. Atribút "objectGUID" by mali tiež byť prítomní a vyzerať takto:
  *** Hľadajú...
  ldap_search_s (ld, "cn = miest, cn = configuration, dc = mydomain, dc = com", 2, "(cn = nastavení NTDS)", attrList, 0 & msg)
  Výsledok <0>: (nulových)</0>
  Splnenej DNs:
  Získanie položiek typu 1:
  >> Dn: KN = nastavení NTDS, KN = "server-name", KN = servery, KN = "site-name", KN = miest, CN = Configuration, DC = mydomain, DC = com
  1 > objectGUID: e99e82d5-deed-11d2-b15c-00c04f5cb503;
  Server GUID je identifikovaná hodnotou priradený atribút objectGUID (v tomto príklade je uvedené vyššie v tučný).

Pomocou Active Directory Replication Monitor z Windows 2000 Resource Kit

 1. Ak Windows 2000 Resource Kit nie je už nainštalovaný, vykonať tento krok pred pokračovaním. Ďalšie informácie o používaní Active Directory Replication Monitor, pozrite si dokumentáciu Resource Kit systému Windows 2000.
 2. Otvorte Active Directory Replication Monitor a použite Stránky/Server Sprievodcu pridaním z Upraviť ponuku pridať server, že sú identifikáciu Server GUID.
 3. Po Active Directory Replication Monitor má oslovené názvové kontexty a partnermi replikácie, kliknite pravým tlačidlom na názov servera tesne pod názov lokality.
 4. Vyberte Generovať Status správy a dodávku názov súboru na uloženie výsledkov správy.
 5. Po Active Directory Replication Monitor naznačuje, správa je kompletný, otvoriť výsledný súbor správu a vyhľadajte ”Podnik údaje"sekcii zostavy. Pod každú lokalitu budú uvedené každý server, ktorý sa nachádza v lokalite. Pre každý server Server GUID je identifikovaný pod ňou. Ak Server GUID je pole prázdne, znamená to, že radič domény je pravdepodobne odbúravané. Napríklad:
  SERVER1
  Server GUID (používaných DNS): e99e82d5-deed-11d2-b15c-00c04f5cb503
  Replikáciu databázy GUID: e98d5d92-deed-11d2-b14d-00c04f5cb503

Pomocou DNS riadenia modulu konzoly MMC

 1. Otvorte DNS riadenia modulu konzoly MMC nachádza v menu Nástroje na správu. Ak odkaz nie je prítomný, vyžiada si spustenie novej konzoly MMC a pridaním modulu manuálne.
 2. Nastavte zameranie modulu Správa DNS server DNS používa radičmi domény. Rozbaľte servera zobrazíte uzly Forward Lookup zón a Reverse Lookup zón.
 3. Rozbaľte Forward Lookup zón Ak chcete zobraziť zónu, ktorá obsahuje domény, kde býva radiča domény. Prechádzať hierarchii zóny na zobrazenie server je členom domény. Tento uzol a dvakrát kliknite na priečinky _msdcs.
 4. Každom radiči domény registruje záznam CNAME (Alias záznamu) v tomto umiestnení identifikácie GUID jeho Server. V pravej table konzoly MMC, vyhľadajte názov servera v Údaje stĺpec a Server GUID sa identifikuje v programu stĺpec.

Vlastnosti

ID článku: 224544 - Posledná kontrola: 21. októbra 2011 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbmt KB224544 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:224544

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com