Sunucu bir etki alanı denetleyicisinin GUID belirleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 224544 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Server GUID (genel benzersiz tanımlayıcı) Active Directory ve DNS (etki alanı adı sistemi), öncelikle Çoğaltma amaçları için bir etki alanı denetleyicisini bulmak için kullanılan bir başvuru noktasıdır. Bu GUID, her etki alanı denetleyicisi için otomatik olarak oluşturulur, oluşturduğunuzda benzersizdir ve çoğaltılacak değil. Bu makalede, sorun gidermede kullanılabilir böylece belirli bir etki alanı denetleyicisinin Server GUID belirleme.

Daha fazla bilgi

Bu makalede, GUID sunucu belirleyen üç yoldan özetlenmektedir ürün Windows 2000'de ve Windows 2000 Kaynak Seti yardımcı programlarını kullanarak. Active Directory çoğaltma izleyicisi veya LDP.EXE kullandıysanız, bu yardımcı programları yalnızca sorgulanan etki alanı denetleyicisinin bilinen veri döndürmek dikkat etmek önemlidir. Sorgu sonuçları, istenen sunucu için GUID eklemezseniz, bu kuruluştaki diğer etki alanı denetleyicilerinden çoğaltma sorunları yüzünden olabilir. Bir hata oluşursa, bu yardımcı programları diğer etki alanı denetleyicilerinde diğer bilgi kaynaklarının odaklanmış.

Windows 2000 Resource Kit'ten LDP.EXE kullanma

 1. LDP.EXE kullanarak yapılandırma adlandırma bağlamı (Active Directory nesneleri, kuruluştaki her etki alanı denetleyicisi ayarlarını içeren içeren bölümün) aşağıdaki ölçütü ara:
  Taban DN: CN = Sites, CN = Configuration, DC = RootDomainName, DC = com
  : Süzgeç (CN = NTDS Settings =.)
  Kapsam: alt ağacı
  Öznitelikleri: Objectguıd
  Kurumsal (orman) yüklenmiş ilk etki alanı adıyla RootDomainName değiştiriliyor. Bu etki alanı, kök etki alanı olarak bilinir.
 2. Arama sonuçları listesinde, uygun sunucu GUID için belirlenen temsil eden giriş bulun. "Objectguıd değerini" özniteliği de bulunması ve aşağıdaki gibi:
  *** Aranıyor...
  ldap_search_s (ld, "cn = siteler, cn = yapılandırma, dc, etkialanım = dc = com", 2, "(cn=NTDS Settings)", attrList, 0 & msg)
  Sonuç <0>: (boş)
  Matched DNs:
  1 Girişlerinin alınıyor:
  >>DN: CN = NTDS Settings, CN = 'sunucu adı', CN = Servers, CN = 'site-name', CN = Sites, CN = Configuration, DC = etkialanım, DC = com =
  1 > objectguıd değerini:e99e82d5-iş-11 d 2-b15c-00c04f5cb503;
  Server GUID Objectguıd öznitelikle ilişkilendirilmiş değeri tanımlanır (örneğin, yukarıdaki, kalın).

Active Directory çoğaltma izleyicisi'nden Windows 2000 Kaynak Seti'ni kullanarak

 1. Windows 2000 Kaynak Seti zaten yüklü değilse, devam etmeden önce bu adımı gerçekleştirin. Active Directory çoğaltma izleyicisi'nin kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Windows 2000 Kaynak Seti belgelerine başvurun.
 2. Active Directory çoğaltma izleyicisi'ni açın ve sunucu GUıD'I tanımlama sunucu eklemek için Düzen menüsünden Site/Sunucu Ekleme Sihirbazı'nı kullanın.
 3. Sonra Active Directory çoğaltma izleyicisi numaralandırılan adlandırma bağlamlarını ve çoğaltma ortakları, site adının altında sunucunun adını sağ tıklatın.
 4. Durum Raporu Oluştur'ı seçin ve rapora sonuçlarını kaydetmek için bir dosya adı girin.
 5. Active Directory çoğaltma izleyicisi raporun tamamını gösterir sonra ortaya çıkan rapor dosyasını açın ve raporun "kuruluş veri" bölümünü bulun. Her site, sitede bulunan her sunucu da listelenir. Her sunucu için sunucu GUID altında tanımlanır. Server GUID boşsa, bu etki alanı denetleyicisinin büyük olasılıkla yetkisi olduğunu gösterir. Örneğin,:
  SUNUCU1
  <a1>Sunucu</a1> (DNS için kullanılır), GUID: e99e82d5-iş-11 d 2-b15c-00c04f5cb503
  Çoğaltma veritabanı GUID: e98d5d92-iş-11 d 2-b14d-00c04f5cb503

DNS yönetimi MMC ek bileşeni kullanılarak

 1. DNS yönetimi MMC ek Yönetimsel Araçlar menüsünde bulunan bileşenini açın. Bir kısayolu yoksa, bu yeni bir MMC konsolunu başlatma ve ek bileşeni el ile ekleme gerektirir.
 2. Etki alanı denetleyicileri tarafından kullanılan bir DNS sunucusuna DNS Yönetimi ek bileşeni, odağı ayarlayın. Ileriye doğru arama bölgeleri ve Geriye doğru arama bölgeleri düğümlerin görüntülemek için bu sunucuyu genişletin.
 3. Etki alanı denetleyicisinin bulunduğu etki alanını içeren bölge görüntülemek için İleriye doğru arama bölgeleri) genişletin. Bölge hiyerarşisini sunucunun üyesi olduğu etki alanını görüntülemek için'geçiş yap. Bu düğümünü genişletin ve _msdcs ' ı çift tıklatın.
 4. Her etki alanı denetleyicisi, bu konumda Server GUıD'SINE tanımlayan bir CNAME kaydı (diğer ad kaydı) kaydeder. MMC konsolunun sağ taraftaki bölmede veri sütununun sunucunun adını bulun ve sonra Server GUID, ad sütununda tanımlanacak.

Özellikler

Makale numarası: 224544 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB224544 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:224544

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com