Word makro virüs uyarısı "Melissa makro virüsü"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 224567 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Word 2000 sürümü için bkz. 224506.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale hakkında önemli bilgiler içerir. "Melissa" adlı Microsoft Word makro virüsü. Aşağıdaki konuları Bu makalede ele alınan:
 • Kim virüs etkileyebilir?
 • "Melissa" makro virüsü nedir?
 • Office 97 Bilgisayarım bu ve diğer koruma sağlar mı Makro virüsleri?
 • Office makro virüs korumasının açık olduğundan nasıl emin olurum üzerinde?
 • Bilgisayarımı değişmeyecek nasıl emin olurum virüs bulaşmış?
 • Bilgisayarımı başka bunu bulaşmışsa ne yapmalıyım virüs veya ı bulaşmış olup düşünüyorsunuz?
 • Yaşarsam ne yapmalıyım makro hakkında daha fazla soru virüs?

Daha fazla bilgi

26 Mart 1999 tarihinde, Microsoft Word makro farkında yapıldı virüs, kullanıcı sayısını etkiledi ("Melissa" Dublaj) W97M/Melissa.A ve şirketler. Tüm güvenlik sorunları gibi Microsoft bunu çok ciddiye alır, ve yaygın belirli Bu virüsün yapısı, Microsoft müşterilerimizin etkisini en aza indirmek için önceden bildirmek için gerekli adımları uygulayarak. Gerekli önlem alarak, onu etkilemez sağlayabilirsiniz, $$$$

Kim virüs etkileyebilir?

Outlook 98 ile Word kullanan kişilere bu virüs etkileyebilir veya 2000. Bu yazılımı kullanmıyorsanız, bu belirli virüs etkilemez. Bilgisayarınızı.

"Melissa" makro virüsü nedir?

Word makro virüs eklenmiş bir Word e-posta yoluyla teslim edilir Belge. E-posta iletisinin konu satırında "önemli"Kullanıcı adı"iletisinden ve/veya ileti gövdesinde " sormak için... o belge İşte başkalarının gösterme;-) ". Ekli Word belgesini açılıp makro virüsü Etkin (diğer bir deyişle, çalışmasına izin verilir), onu kendisine göndererek yayabilirsiniz e-posta virüs bulaşmış belgeye alıcı sayısı. Virüs okur Her Outlook Adres defterinden üye listesi ve e-posta iletisi gönderir. ilk 50 alıcılara programlı olarak.

Özgün ad Listesi.doc virüslü Word belgesi ise, ancak herhangi bir adı değiştirilemedi. Sonra virüs etkin ve çalışmasına izin verilen varsayılan bulaşabilir Şablon (Normal.dot). Yeni belgeler böylece Normal.dot şablonunu temel çok bulaşmış haline. Bu senaryoda, yeni bir oluşturabilirsiniz Belge, gönderme veya ver sonra birisi ve bilgisayarlarını dosyaya verebilir virüs bulaşmış olur. Virüs sonra belgenizin (yerine gönderme girişiminde bulunabilecek özgün dosya listesi.doc bulaşmış) 50 alıcıya giden her Outlook Adres Defteri.

Bu virüs verileri yok gibi görünüyor. Yoksa Geçerli ayın geçerli süreyi dakika değeri eşittir ve virüslü bir belge açıldığında, geçerli aşağıdaki metin eklenir ekleme noktası konumu:

Yirmi iki nokta, artı Üçlü word puan artı elli puan benim harfleri kullanma. Oyunun üzerinden. Burada outta istiyorum.

Office 97 Bilgisayarım bu ve diğer makro virüslerine koruma sağlar mı?

Evet. Word 97 makro virüslere karşı bilgisayarınızı korur, Makro virüs koruması sağlanan bunu da dahil olmak üzere açık (Bu, Varsayılan ayar). Her zaman açık makro virüs koruması, makrolar içeren bir Word Belgesi Al, bir iletişim kutusu açılır ve sağlar makroları etkinleştirmek seçmek için. Her zaman makrolar devre dışı bırakmalısınız zaman sizin kendi amacını veya işlevleri belirli değildir. Devre dışı bırakmak seçme Makrolar bu ve herhangi bir makro virüsü çalışan, işleme engeller bunları zararsız. Virüs ekli Word açarsanız, yalnızca etkinleştirildi Belge ve makroları etkinleştirmeyi seçmeniz veya virüs koruma makrosunu ayarları kapatıldı.

Açık Office makro virüs korumasının nasıl emin olurum?

Word 97'de aşağıdakilerden birini yapın:
 1. Araçlar menüsünde Seçenekler' i tıklatın.
 2. Genel sekmesinde, Makro virüs korumasınınseçin.
Önemli not Yukarıdaki adımları olanağına sahip değilseniz yapamazsınız çünkü Bul menü öğeleri, bilgisayarınız zaten bulaşmış olabilir. Bu durumda, çalıştırma içeren en son virüsten koruma yazılımı güncelleştirin ve genellikle sisteminizi tarayın. Bu belirli virüs desteği zaten arasında bir sayı kullanılabilir Virüsten koruma yazılımı satıcıları. Virüsten koruma yazılımı çalıştırmak mümkün değilse, olacaktır Normal.dot dosyanızı yeniden adlandırmak veya silmek gerekli. Genel sözcük budur. Word başlatıldıktan sonra otomatik olarak yeniden şablon. Bu, sonra Bitti, yukarıdaki adımları yineleyin.

Silme hakkında ek bilgi için veya Normal.dot şablonunu yeniden adlandırma, görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Bilgi Bankası makalesine:
181079WD97: Makro virüsü varsa yapmanız gerekenler

Bilgisayarıma değil bulaşmış haline nasıl emin olurum?

Office makro virüs koruma olarak açık olduğundan emin olun Yukarıda açıklanan. Her zaman "makroları devre dışı bırak" ı seçin sorulduğunda, emin değilseniz Belgede makro amacı. Böylece hala olanak tanır belgeyi açın ve içeriğini okuyun. Makro belirli bir kez güvenli ve yalnızca bu makroyu çalıştırmak istiyorsanız, belgeyi daha sonra yeniden açabilirsiniz ve makro etkinleştirin.

En son virüsten koruma yazılımı çalıştırın ve Tarama genellikle. Bu belgedeki makrolar güvenli olduğundan emin olmak nasıl olur. Bu belirli virüs disinfectors arasında bir sayı kullanılabilir Anti-virüs şirketleri. Ayrıca, virüsten koruma yazılımınızın güncel tutmak unutmayın Bu şirket için en son imza dosyalarını yükleyerek. (Çoğu şirketler Antivirüs uygulamalarının sürüm yeni bir imza dosyası her ay oluşturma.) Virüsten koruma yazılımları hakkında ek bilgi için tıklatın Microsoft Knowledge makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Base:
49500Virüsten koruma yazılımı satıcılarının listesi

Ne Bu virüsün bilgisayarıma virüs bulaşmış veya bulaşmış olup sanırım yapmalıyım?

En son güncelleştirmeyi içeren bir virüsten koruma yazılımı çalıştırın ve Tarama Sisteminiz genellikle. Bu belirli virüs desteği kullanılabilir Anti-virüs şirketleri sayısı.

Bilgisayarınızda Office virüsten koruma sağlamak açık. Virüs çalışmasına izin sonra devre dışı bırakılır Word içinde virüs koruması. Office makro virüs korumasının emin olun unutmayın. Yukarıda listelenen adımları uygulayarak açıktır.

Ne daha fazla soru makro virüsleri sahip miyim?

Makro hakkında ek bilgi için Virüsler, "Melissa" virüs ve virüsten koruma yazılımı satıcıları ' Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
163932WD97: Word makro virüsleri hakkında sık sorulan sorular
Veya aşağıdaki Web sitelerini ziyaret edin:
http://www.cert.org/advisories/CA-1999-04.HTML

Özellikler

Makale numarası: 224567 - Last Review: 5 Kasım 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbdownload kbhowto kbmt KB224567 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 224567
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com