Işlem bütünlüğü IŞLEM_KILITLERI ile koruma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 224992 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşırı koşullarda, ortak bir veri deposunun dosya sunucusundaki bir ağ bağlantısı üzerinden kullanan bazı çok kullanıcılı veritabanı uygulamaları işlem bütünlük sorunları veya veritabanı dosyaları ve/veya dizin sunucuda depolanan Bozulması karşılaşabilirsiniz. Bu, genellikle bazı so-called "ıSAM stili" veya "kayıt yönelik" çok kullanıcılı veritabanı uygulamaları, sisteme değil bir istemci/sunucu ilişkisel SQL Server gibi uygulamalar için geçerlidir.

Neden

Çok kullanıcılı veya tek bir kullanıcı bir veritabanı uygulaması, bir Windows NT dosya sunucusunda fırsatçı kilitler (veya IŞLEM_KILITLERI) kullanarak, ortak bir veri deposu erişirse, belirli bir kullanıcının istemci sistemleri sabit sürücüdeki önbellek kısmi hareketleri olanaklıdır. Istemciyle sunucu arasındaki ağ dosya g/Ç azaltmak için Windows istemci yeniden yönlendiricisi için bir performans geliştirmesi budur. Istemci yeniden yönlendiricisi'üzerinde önbelleğe alınmasını verileri daha sonra sunucuya geri yazılır. Ancak, bazı durumlarda, bir istemci sistemi yanıt vermiyor (askıda), sabit yeniden önyükleme yapın, sunucunun ağ bağlantısını kaybetmesine veya birçok başka teknik sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Bu gibi durumlarda, sunucuya henüz yazılmadı yerel önbelleğin içeriği kaybolabilir. Sonuç olarak, veritabanı yapılarına sunucu üzerindeki hareket bütünlüğünü tehlikeye ve dosya sunucusu üzerindeki veriler bozulabilir.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ağ veri deposu, veritabanı uygulamaları delineation bir hareketin; örneğin, bir toplu işlemi sonra veya için bir dosya tanıtıcısını kapatmadan önce temsil eden herhangi bir zaman veya her zaman dosya arabellekleri temizlemesini yazan geliştiriciler bir işlem günlüğü için yazılır. Bu, Win32 FlushFileBuffers API çağrısı arama yapılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 224992 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB224992 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:224992

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com