Bir bölüm silinmiş ve yeniden sonra değişiklikleri sürücü harflerini Kur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 225025 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kur sırasında bir bölümü silmek, yeni bölümlenmemiş alanı kullanarak yeni bir bölüm oluşturun ve yeni bölümü Windows 2000'i yükleyin, Kur bilgisayardaki sürücü harflerinin bazıları değişebilir.

Örneğin, bir sabit disk iki bölüm, sürücü C ve D sürücüsündeki ve bir CD-ROM sürücüsü e sahip bir bilgisayarınız varsa varsayalım. Sonra Windows 2000 yüklemesi sırasında sürücü D bölümü silerseniz kullanarak yeni bir bölüm yeni bir bölümlenmemiş aralıklı oluşturmak ve yeni bölümde, Kur tamamlandığında, Windows 2000 Kur, Windows 2000, E sürücüsü yüklendi ve CD-ROM sürücüsüne SÜRÜCÜSÜDÜR dönüştüğüne bulabilirsiniz.

Neden

Windows 2000 CD-ROM'undan veya dört önyükleme disketleri önyükleme yaparsanız, bu sorun oluşabilir. Bir bölüme bir sürücü (mantıksal veya fiziksel) tutan kaldırıldığında, Windows 2000 silinen bölüm sonra lettered kalan bu sürücüleri yeniden atar ve yeni bir bölüm için sonraki kullanılabilir sürücü harfi atar.

Çözüm

Sürücü lettering korumak için <a0></a0>, silmek, uygun bölümü yeniden oluşturun ve sonra Windows 2000 Kur'u yeniden başlatın. Ayrıca silin ve yeni bir bölüm, Kur işlemi dışında başka bir işletim sistemini kullanarak, Windows 2000 Kurtarma Konsolu aracını kullanarak veya bölümleme yazılımları içeren bir önyükleme disketi kullanarak yeniden.

Durum

Bu sorun, tasarım gereğidir.

Daha fazla bilgi

Sonraki kullanılabilir sürücü ve sürücü harfleri taşınabilir geri kalanı silinen sürücünün sürücü harfi atanır. Bu, çıkarılabilir medyada içerir.

Bilgisayardaki sabit disklerde tanımlanmış herhangi bir birimi yoksa, bir çıkarılabilir medyaya sürücü C sürücüsü atanabilir ve CD-ROM sürücüsüne sonra SÜRÜCÜSÜDÜR haline gelir. Bilgisayar yalnızca tanımlı sürücüde olsa bile, BIR CD-ROM sürücü C sürücüsü olmaz.

Özellikler

Makale numarası: 225025 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbprb kbsetup KB225025 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:225025

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com