Sıkıştır'ı seçin ve onay kutuları, Windows 2000'de şifreleme olamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 225089 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sıkıştırma veya Windows 2000'de klasörleri şifreleyin girişiminde bulunduğunuzda sıkıştırma ve şifreleme onay özellik sayfasını klasörün içinde seçilen ve kullanılamayan kutularıdır. Ayrıca, dosyaları klasörü oluşturmak mümkün olmayabilir.

Neden

Bu davranış oluşur, bir Windows NT 4.0 Service Pack dosyalarının bulunduğu 4 klasöründe veya Windows 2000'de şifrelenmiş klasörleri sıkıştırılmış. Bu sonra ya da oluşmuş:
 • Windows NT 4.0 Service Pack 4 çalıştıran bir bilgisayara Windows 2000 çalıştıran bir bilgisayardan bir Windows 2000 NTFS birimi ile şifrelenmiş klasörleri taşıma.
-VEYA-
 • Windows 2000 NTFS şifrelenmiş klasörde Windows NT 4.0 çift Windows 2000 ve Windows NT 4.0 Service Pack 4'te önyüklemeyi bir bilgisayarda sıkıştırma.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows NT 4.0 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows NT Server 4.0 Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4.0 Service Pack 5'i çalıştıran bilgisayarlarda Windows 2000 NTFS birimleri, klasörleri veya dosyaları sıkıştırma izin verilmiyor.

Windows NT 4.0 Service Pack 4'te bir birimi sıkıştırmak, gelen Windows 2000 içinde şifrelenmiş klasörleri sıkıştırma sırasında herhangi bir uyarı veya hata iletileri görüntülenir.

Özellikler

Makale numarası: 225089 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix KB225089 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:225089

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com