FP2000: Sun Chili çalıştıran sunucularda FrontPage veritabanı özellikleri kullanma! yazılım ASP

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 225204 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

FrontPage 2000 veritabanı özellikleri geliştirme için FrontPage 2000 Server Extensions ve gözatmak için Active Server Pages (ASP) çalıştıran bir Web sunucusu gerektirir. ASP tarafından Microsoft Corporation işlevi yalnızca Windows platformları üzerinde çalışan Web sunucularında üretilen sürümleri. Sun Chili! yazılım ASP'DEN Sun Microsystems, UNIX platformları üzerinde çalışan Web sunucularında işlev görür.

FrontPage 2000 Chili çalıştıran bir sunucuda veritabanı özelliklerinin bir alt kümesini destekler! yazılım ASP sürüm 3.0.

Bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümüne bir Web sunucusu yöneticisi ve bir FrontPage yazar Chili çalıştıran Web sunucusunda FrontPage 2000 veritabanı işlevleri gerçekleştirmek için haberdar olması gereken önemli noktaların bir listesini içerir! yazılım ASP:

Daha fazla bilgi

 • ASP sayfaları, doğrudan bir bilgisayara UNIX ve Chili oluşturulamıyor! yazılım ASP. (Bir disk tabanlı Web, Personal Web Server veya ınternet ınformation Server kullanarak), yerel iş istasyonunda Veritabanı Sonuçları Sihirbazı tarafından oluşturulan herhangi bir ASP sayfaları oluşturmanız gerekir. Sayfaları Chili çalıştıran uzak sunucuya yayımlandıktan sonra! yazılım ASP ve FrontPage 2000 sunucu uzantıları, ASP veya HTML sayfaları do?rudan de?i?tirmeye FrontPage kullanabilirsiniz.
 • FrontPage 2000'de <a2>Ekle</a2> menüsü, <a2>veritabanı</a2> komutu, uzaktaki herhangi bir UNIX sunucusuna karşı geliştirme gerçekleştirdiğinizde etkinleştirilmedi. Yayımladıktan sonra bazı öğe, veritabanı sonuçları bölgesini ayarlamak istiyorsanız, yerel kopyanızdaki ayarlamayı yapmak ve değişiklikleri yayımlayın.
 • Herhangi bir sistem üzerindeki Chili FrontPage ASP uygulamanızda başvuruda veri kaynağı adları (DSN) oluşturmak unutmayın! yazılım ASP sunucu ya da "DSN'siz" bağlantıları kullanın.
 • Chili! yazılım ASP UNIX UDL bağlantı dosyalarını desteklemiyor. DSN dosyaları kullanın.
 • Dosya tabanlı veritabanı veya dosya DSN kullan URL söz konusu olduğunda sabit kodlanmış yolları kullanma yerine = web göreli yol. Oluşturma veya FrontPage 2000 içinde özel tanımı seçeneğine dayanarak bir bağlantıyı kullanarak yalnızca dikkat etmeniz gereken budur.
 • UNIX sistemleri büyük/küçük harf duyarlı olduğunu unutmayın. Tüm veri kaynağı bağlantılarını ve SQL deyimlerini doğru dosya adlarının büyük/küçük harf yansıtmak ve tablo/alan adları alan olduğundan emin olun.
 • Veritabanı özellikli Web için bir Chili yayımladığınızda! yazılım ASP sunucu, uygulama kök dizininin bir ASP uygulaması tanımlamanız gerekir. Chili ile! yazılım ASP UNIX için el ile bir uygulama girişini Casp.cnfg yapılandırma dosyasına eklemeniz gerekir. Chili bakın! yazılım ASP yapılandırma ayrıntıları belgelerine. Veritabanı özellikli Web uygulama yapılandırıldıktan sonra izleyen yayımlama, Web uygulama yeniden olmasını gerektirmez.
 • Microsoft Access veritabanları ile Chili çalıştırmayın! UNIX sunucularına yazılım ASP. DBase veritabanı yerine kullanabilirsiniz. Access veritabanları Access Tablo verme özelliğini kullanarak dBase veritabanlarına dönüştürme olasıdır. Bu dönüştürme gerçekleştirmek istiyorsanız, Veritabanı Sonuçları Sihirbazı'nı kullanmadan önce bunu ya da dönüştürme dönüştürülmüş verileri yeni bir bağlantı seçme sonra Veritabanı Sonuçları Sihirbazı'nı yeniden çalıştırın. FrontPage 2000 dosya biçimi Microsoft Access veritabanı oluşturur ve örnek veritabanını için kaydetme veritabanı özelliği ile kullanmak için kullandığına dikkat edin.
 • dBase veritabanı multitable birleştirmeler, UNIX üzerinde desteklemez.
 • EnableParentPaths FALSE ise, Chili! yazılım ASP kayıt defteri, FrontPage tarafından üretilen CreateObject("Scripting.FileSystemObject") çağrıları çalışmaz. (Varsayılan) True EnableParentPaths değiştirin ya da Server.CreateObject("Scripting.FileSystemObject") için Global.asa dosyas?nda, FrontPage tarafından üretilen kod değiştirin.


Referanslar

Chili hakkında daha fazla bilgi için! yazılım ASP, lütfen aşağıdaki Sun Microsystems Web sitesine bakın:
http://www.gsp.com/support/virtual/web/asp/chili/
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 225204 - Last Review: 28 Ocak 2014 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft FrontPage 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB225204 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:225204

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com