SORUN: Windows 95 için önyükleme için g/Ç alt başarısızlığı nedeniyle başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 225497 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bazı durumlarda, Windows 95 önyüklemek için <a0></a0>, başarısız olabilir ve aşağıdaki hata iletisini görüntüler:
Hata: Bir g/Ç alt sisteminin sürücü ru bir dosyayı yükleyemedi. \iosubsys alt bozuk ya da sistem belleği yetersiz.

Neden

1 MB) altındaki tüm bellek Ios.vxd önce başlatılması atandığında, bu sorun oluşabilir. Ios.vxd, gerçek kipte arabellekleri kullanılmak üzere aşağıda 1 MB bellek ayrılamadı gerekir. Ios.vxd, bu bellek ayrılamıyor, yüklemek, <a0></a0>, hangi sırayla Windows 95'in önyükleme başlatılamamasına neden olan başarısız.

Aşağıda 1 MB bellek bileşenler için özel olarak talep tipik olarak rezerve edilir. Ancak, Windows 95 başlatma (Bu, 16 MB altında olmalı) sistem DMA arabelleklerini 1 MB) altındaki zorlama ve bu nedenle, aşağıda 1 MB bellek ayırmaya açabilmesinin Ios.vxd önleme sırasında 16 MB ile 1 MB arasındaki tüm belleği ayrılamadı olanaklıdır.

Çözüm

Bu sorunu geçici Vcache.vxd tarafından ayrılan en büyük önbellek boyutu ayarlayarak çalışılan. Vcache.vxd 9 MB'DEN büyük bir başlangıç önbellek boyutu ayırır. 9 MB'DEN az bir süre için en büyük önbellek boyutu ayarını, aşağıda 16 MB bellek boşaltma ve Windows 95'in düzgün önyükleme izin ilk önbellek boyutunu azaltır.

En büyük önbellek boyutu, System.ini vcache bölümüne "maxfilecache" satır ekleyerek ayarlanır. Aşağıdaki örnek, bir girdi System.ini 6 MB için en büyük önbellek boyutu ayarlamak için göründüğünü gösterir:

   [vcache]
   maxfilecache=6144
				

Durum

Bu, Windows 95'te bilinen bir sorundur. Windows 98 için giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 225497 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kboswin98fix kbprb KB225497 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:225497

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com