Hata iletisi: Not yeterli Server depolama bu komut işlem kullanıma hazır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 225782 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makalede, güvenlik ayarlarını düşürmenize veya yardımcı olacak bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Bu değişiklikleri, belirli bir soruna geçici çözüm bulmak için yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri de alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yerel olarak eşlenen paylaşılan kullandığınızda ve ırpstacksize parametresi çok düşük olarak ayarlanmışsa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu komutu yürütmek için yeterli sunucu kayıt alanı yok.

Neden

Bu davranış aşağıdaki işletim sistemlerinde ortaya çıkabilir:
  • Windows NT Server 4.0 Service Pack 3 (SP3) veya önceki sürümleri
  • Windows NT Terminal Server 4.0 Service Pack 4 (SP4) olmadan
Not: Norton AntiVirus yazılımı gibi belirli bir yazılım yüklerseniz bu sorun ayrıca hizmet paketleriyle sonra Windows NT 4.0 SP3 oluşabilir.

Belirli bir bilgisayar donanım yapılandırmasına bağlı olarak, yeterince büyük SRV hizmetinin düzgün bazı fiziksel sürücüler paylaşılan klasörleri yönetmek varsayılan değer olabilir. Aşağıdaki hata iletilerinden birini veya her ikisini de görebilirsiniz:
Olay KIMLIĞI: 2011
Kaynak: SRV
Açıklama: Sunucunun yapılandırma parametresi "irpstacksize" sunucu için bir yerel aygıtı kullanamayacak kadar küçük. Lütfen bu parametrenin değerini artırın.

Olay KIMLIĞI: 0
SRV kaynak
Açıklama:, Olay kimliği 0 açıklaması bulunamadı. Bu ekleme dizesi \device\LanManServer içerir.

Çözüm

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen bilgisayarınızın veya ağınızın saldırılara karşı daha savunmasız kılabilir. Bu geçici çözüm önerilmez, ancak gerekli olduğunu düşünürseniz kullanabilmeniz amacıyla bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Virüsten koruma yazılımı bilgisayarınızı virüslere karşı korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Virüsten koruma programınızın devre dışı bırakıldığı sırada güvenmediğiniz kaynaklardaki dosyaları karşıdan yüklememeli ve açmamalı, güvenmediğiniz Web sitelerini ziyaret etmemeli ve e-posta eklerini açmamalısınız.

Bilgisayar virüsleri hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
129972Bilgisayar virüsleri: tanımlama, önleme ve Kurtarma
Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Irpstacksize</a0> değerini artırabilirsiniz. Zaten mevcut değilse, önce bu değeri aşağıdaki anahtara eklemeniz gerekir:
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

Değer adı: ırpstacksize
Veri türü: DWORD
Varsayılan: 0x4
Maksimum: 0xC
Bu değeri artırmak için ayrılmamış belleği havuzundan bellek gerektiriyor, ancak etkisini fark olmaması gerekir.

Not: ıt her zaman, en fazla 12 için ırpstacksize</a0> değerini ayarlamak için önerilmez. Genellikle, 4 değeri'ni başlatın ve oluşturan, değer her zaman 1 artan inin gerekir. Çok yüksek bir değer ise sorun yine de oluşabilir.

Bu hata iletisi yükleme veya virüs tarama yazılımı kaldırmadan sonra ortaya çıkabilir. Virüs tarama yazılımını kaldırmanız veya yazılımı kullanmak istiyorsanız, ırpstacksize artırmak isteyebilirsiniz.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

<a1>Varsayılan</a1> ırpstacksize Windows NT 4.0 SP3 ve önceki sürümlerinde ve Windows NT Terminal Server 4.0, 4 olur. 11 SP4 için varsayılan değerdir.

Referanslar

Ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
198386Lanman Server'da IRP yığın boyutundaki değişiklikler (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Daha fazla bilgi için aşağıdaki Symantec Web sitesini görüntüleyin:
http://service1.symantec.com/SUPPORT/sunset-c2002kb.nsf/0/4187fcd0a0ade53585256edd00478e67?OpenDocument
Bu makalede, aşağıdaki ürünler hakkında bilgi sağlar:

Ürün: Norton AntiVirus 2000, Norton AntiVirus 2001, Norton AntiVirus 5.0 - Windows NT, Norton AntiVirus 5.0 - Windows NT Server, Norton AntiVirus Corporate Edition 6.0, Norton AntiVirus Corporate Edition 7.0
Işletim sistemi: Windows NT 4.0, <a1>Windows</a1> NT3.51, Windows NT 4.0 Server, Windows NT3.51 Server. Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 225782 - Last Review: 27 Mart 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Server 3.5
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB225782 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:225782

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com