Secedit.exe aracını kullanarak Grup İlkesi'ni yeniden uygulanmaya zorlama

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 227448 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir yönetici Grup ilkesi nesnesi (GPO) değiştiğinde, değişikliğin etki alanı denetleyicisinde (birincil etki alanı denetleyicisi esnek tek yönetici işlem [FSMO] rolünü üstlenen genelde Windows etki alanı denetleyicisi) gerçekleşir. Değişiklik, daha sonra Active Directory ve SYSVOL çoğaltma yoluyla diğer bir etki alanı denetleyicilerine çoğaltılır. Düzenli aralıklarla etki alanı denetleyicileri ve istemciler için GPO'ları için yapılan değişiklikleri denetleyin. Herhangi bir değişiklik varsa, bunlar uygulanır.

Hemen re-evaluation ve grup ilkesinin, gerekli bu işlem tetikleyen bir komut çalıştırabilirsiniz. Grup ilkesi arka plan yenilemesini varsayılan aralıklarını hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
203607Varsayılan Grup ilkesi yenileme aralığı'nı değiştirme hakkında

Daha fazla bilgi

Yerel bilgisayar için Grup ilkesi uygulama tetiklemek için <a0></a0>, komut istemine aşağıdaki satırı yazın:
secedit/refreshpolicy machine_policy
Şu anda oturum açmış kullanıcı için Grup ilkesi uygulama tetiklemek için <a0></a0>, komut istemine aşağıdaki satırı yazın:
secedit/refreshpolicy user_policy
Normal olarak, kullanıcı ortamını tanımlayan GPO'ları, Grup ilkesi tarafından uygulanan son saatten değiştirmediyseniz, GPO atlandı ve yeniden uygulanır. Bilgisayara veya kullanıcıya uygulanan GPO'ları değişmemiş olsa bile her iki durumda da, ilke / enforce komut satırında belirterek re-applies. Bu durumda, komut satırı örneği şöyledir:
secedit/refreshpolicy machine_policy / enforce
Sonra Windows 2000 isteği kabul etti, aşağıdaki metni kullanıcıya görüntülenecek:
Etki alanındaki grup ilke yayılması bu bilgisayar için başlatıldı. Yayma, tamamlanması birkaç dakika ve yeni ilkenin etkili olması için alabilir. Lütfen uygulama günlüğü, varsa hataları denetleyin.


Yeni komut satırı yardımcı programı, Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003, değiştirir, gpupdate.exe hakkında bilgi için / refreshpolicy, Windows 2000'deki Secedit.exe geçiş yapmak için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
298444Grup İlkesi Güncelleştirme yardımcı programının açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 227448 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto KB227448 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:227448

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com