Ağ bağdaştırıcısı takılı değil, çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 228001 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ağ bağdaştırıcınız Aygıt Yöneticisi'nde görüntülediğinizde, ağ bağdaştırıcısının yanında sarı bir ünlem görebilirsiniz ve özelliklerini görüntülerseniz, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu aygıt yok, düzgün çalışmıyor değil veya tüm sürücüleri yüklü değil. (Kod 10)
Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin.
Not: aldığınız hata iletisinin bu sunudan biraz farklı olabilir.

Neden

Ağ bağdaştırıcınızın düzgün takıldığını değil veya ona bağlı olan bir ağ kablosu varsa bu sorun oluşabilir. Çoğu ağ bağdaştırıcılarının Aygıt Yöneticisi'nde düzgün olarak çalışması için bir ağ kablonuz gerekli olmadığını unutmayın.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ağ bağdaştırıcınızın düzgün takıldığını, kendisine bağlı bir ağ kablosu varsa edinmek ve ağ bağdaştırıcınızın en güncel sürücüyü yüklemek olduğunu doğrulayın. Ağ bağdaştırıcınızın en güncel sürücüyü edinip hakkında bilgi için ağ bağdaştırıcınızla birlikte gelen belgelere bakın veya ağ bağdaştırıcınızın üreticisine başvurun.

Özellikler

Makale numarası: 228001 - Last Review: 26 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhardware kbprb kbui KB228001 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:228001

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com