Změna Active Partition může vytvořit systém spustit

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 228004 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí 13. července 2010. V Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Použijete-li modul snap-in nástroje Správa disků systému Windows označíte primární oddíl jako aktivní, počítač nemusí spustit Pokud oddíl označený jako aktivní neobsahuje systému Windows spouštěcí soubory (nebo spouštěcí soubory jiného operačního systému).

Poznámka: Pokud k tomu dojde, může chybová zpráva při pokusu o spuštění počítače:
NTLDR nenalezen

Příčina

K tomuto problému dochází, protože v počítačích se systémem Intel musí být systémovým oddílem primární oddíl, který byl označen jako aktivní pro účely spuštění. Tento oddíl musí být umístěn na disku, který počítač získá přístup k při spuštění počítače. Současně může existovat pouze jeden aktivní systémový oddíl. Pokud chcete použít jiný operační systém, musíte nejprve před restartováním počítače označit jeho systémový oddíl jako aktivní.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, proveďte jednu z následujících:
 • Pravděpodobně bude možné změnit aktivní oddíl spuštění na disketu a ručně změníte aktivní oddíl pomocí nástroje pro práci s diskem. - nebo -

 • Pokud je k dispozici dostatek volného místa na disku, můžete nainstalovat systém Windows do adresáře paralelní. Po dokončení paralelní instalace můžete modulu snap-in Správa disků můžete změnit aktivní oddíl.

  Názvy, obvykle používané pro obsahující soubory operačního systému a spouštěcí oddíly jsou systémové a spouštěcí oddíly. - nebo -

 • -Li oddíl, který byl nesprávně označen jako aktivní oddíl FAT, FAT32 nebo NTFS, lze opravit problém pomocí konzoly pro zotavení systému Windows.

  Další informace získáte článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  229716Popis konzoly pro zotavení systému Windows 2000

  Poznámka: Windows vždy považuje za aktivní oddíl na být jednotka C, tak, aby mohlo dojít ke změně písmena jednotek u oddílů pevného disku z jejich původní orientace.
  Pomocí konzoly pro zotavení, musíte zkopírovat následující soubory z kořenového adresáře původní systémový oddíl do kořenového adresáře aktuálního aktivního oddílu (což je nyní jednotka C):
  NTLDR
  NTDETECT.COM
  SOUBOR BOOT.INI
  Pokud oddíl nebyl naformátován pomocí systému Windows, můžete pomocí konzoly pro zotavení příkaz FIXBOOT aktivní oddíl spouštěcí.

  Poté, co je možné spustit systém Windows, je vhodné použít modul snap-in nástroje Správa disků systému Windows obnovit původní systémový oddíl jako aktivní oddíl a restartujte počítač. Obnoví správný systémový oddíl jako jednotku C:.

Vlastnosti

ID článku: 228004 - Poslední aktualizace: 23. února 2007 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB228004 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:228004

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com