Windows 2000'de Kullanıcı Profili Deposu

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 228445 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows 2000'de kullanıcı profili klasörleri adlandırma kuralı, Microsoft Windows NT 4.0 ve önceki sürümlerinde kullanılan farklıdır. Bu makalede, konum için bir kullanıcı profili klasörleri ve alt klasörler için ayrı ayrı kullanıcı profilleri nasıl oluşturulur.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 yüklemesini Windows NT'den yükseltilmişse, kullanıcı profili klasörleri Windows NT'de aynı konumda depolanır:
%systemroot%\Profiles
Yeni bir yüklemesini Windows 2000 veya Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98 Yükseltme'de, Windows 2000 kurulumunu aynı bölüme kullanıcı profilleri için yeni bir klasör oluşturulur:
Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings
Not: Bu makalenin geri kalanında için uygun kullanıcı profili klasörünün yolu % ProfilYolu temsil edilir.

Windows 2000 tabanlı bir bilgisayara bir kullanıcı oturum açtığında, oluşturulduğu klasörün adını, kullanıcı KIMLIĞI'türetilir ve gerekirse, yerel bilgisayar veya etki alanı adıyla suffixed hangisi oturum açan kullanıcı için geçerlidir. Alt düzey adı "MYDOMAIN\joesmith" Örneğin, kullanıcı KIMLIĞI "joesmith" ise, Kendi kullanıcı asıl adı (UPN ile) kullanıcı oturum açtığında, Active Directory'de bu hesabı için tanımlanan alt düzey adı kullanılır. Genellikle, kullanıcı KIMLIĞI bölümü kullanıcının UPN ve alt düzey adı aynıdır. Ancak, bunlar, aşağıdaki örnekte gösterildiği şekilde olabilir:
UPN: josephsmith@mydomain.com
Alt düzey adı: MYDOMAIN\joesmith
Bağımsız olarak olup olmadığını veya yerel bir hesabı için bir etki alanı % ProfilYolu % klasörüne kütüğe kaydedilmiş - kullanıcının (Bu durumda "joesmith") adlı bir klasör içeriyor, bu adı taşıyan bir klasör oluşturulur ve giden yol, kayıt defterindeki ile birlikte güvenlik tanımlayıcısı (SID) profili ile ilişkili kullanıcının kaydedilmiş oturum. Sonuç olarak oluşturulan klasör şöyle olur:
Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings\joesmith
Alt düzey adı "JOESMITH" başka bir hesabın, başka bir klasöre oturum için oluşturulan, ancak yerel bilgisayar veya etki alanı içinde kullanıcı hesabının kaynağı adı:
Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings\joesmith [NEWDOMAIN]
Veya, kullanıcı hesabının yerel bilgisayarda kuruldu:
Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings\joesmith [LOCALBOX]
Windows 2000 aynı bilgisayara "JOESMITH" başka bir hesap günlük kaydı aynı adlı bir kaynaktan (etki alanı veya yerel bilgisayar olup olmadığını) oturum açar ve iki hesapların Sıd olmayan aynı (kullanıcı hesaplarını yeniden ve aynı bilgisayarda kullanıcının oturumu açtığı oluşabilir), yeni bir klasör bu özel profili karşılaştı kaç kez gösteren bir uzantıyla oluşturulması. Örneğin,:
 • Ilk kullanıcı için:
  Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings\joesmith [NEWDOMAIN].000
 • Ikinci kullanıcı için:
  Windows 2000 installation drive: \Documents and Settings\joesmith [NEWDOMAIN].001
 • olarak ayarlar.

Özellikler

Makale numarası: 228445 - Last Review: 26 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB228445 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:228445

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com