Windows (Yönetim Şablonu) ADM dosyalarının konumu

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 228460 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bir bileşeni bir grup ilkesi nesnesi (GPO) ve ek ADM şablonu dosyalarının konumunu oldukları sırada ADM dosyalarının konumu açıklanır.

Daha fazla bilgi

Yönetim (ADM) şablonları yönetici Grup ilkesi yardımcı programı yapılandırabilirsiniz ayarları tanımlayan dosyalarıdır.

Yeni bir grup ilkesi nesnesi yeniden oluşturulduğunda, varsayılan olarak, iki ADM dosyaları yüklenir. Bir kullanıcı ve bilgisayar. Bu iki ADM dosyaları, ınetres.adm (ınternet Explorer ayarlarını) ve <a1>System.adm</a1> (Windows işletim sistemi bileşeni ayarları) olarak adlandırılır. ADM şablonları, Windows'ta bulunan ve %systemroot%\ınf klasöründe bulunur.

Active Directory Grup ilkesi nesneleri

Grup ilkesi nesneleri, Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları veya Active Directory Siteleri ve Hizmetleri yardımcı programları'nı kullanarak oluşturduğunuz zaman, Active Directory ve SYSVOL (aynı etki alanının etki alanı denetleyicileri tarafından kullanılan bir otomatik olarak çoğaltılmış klasör) verilere sahip. SYSVOL, her grup ilkesi nesnesini Grup ilkesi bileşenlerinin dosyaları depolamak için bir ilişkili klasörü vardır. Belirli bir GPO tarafından kullanılan şablon dosyaları, bir "ADM" klasöründe depolanır. Örneğin, ilişkili GUID (genel benzersiz tanımlayıcı), "Varsayılan etki alanı ilkesi" GPO {31B2F340-016 D-11 D 2-945F-00C04FB984F9} olduğundan, bu GPO ile ilişkilinderilmiş ADM klasörün yerel yolunu, SYSVOL Location, SYSVOL klasörünün konumunu olduğu aşağıdaki yolu olacaktır:
SYSVOL Location\ Etki alanı adı \Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\Adm
Grup ilkesi nesnesini ilk kez açıldığında kadar bilgisayar veya kullanıcının Yapılandırma düğümü tıklatın ilişkili GPO klasörde ADM klasörü yok.

Active Directory ve kullanıcı bir GPO oluşturmak veya bilgisayar yapılandırma düğümü seçiliyse, ınetres.adm ve System.adm dosyaları istemci bilgisayarın <a1>%systemroot%\ınf</a1> klasöründen uygun ADM klasöre GPO'nun SYSVOL olarak kopyalanır. Bir yönetici, Active Directory'de bulunan bir grup ilkesi nesnesine bir ADM şablonu eklediğinde, ADM dosyası ADM klasörüne SYSVOL ilişkili Grup ilkesi nesnesini, kullanıcının belirtilen konuma kopyalanır.

Dosya Çoğaltma Hizmeti (FRS) (Bu durumda, yeni bir dosya), değiştirilmiş bir dosyayı bulur, her iki durumda da, bu dosyayı aynı etki alanındaki diğer etki alanı denetleyicilerine çoğaltılır. Grup ilkesi nesnesini başka bir yönetici oturum açtığında, kullanılabilir ayarları Grup ilkesi yardımcı programında görüntülenmesine izin veren bir grup ilkesi nesnesini birlikte yüklenecek ADM dosyası yok. ADM dosyası yoksa, ayarlar Grup ilkesi nesnesini kalır, ancak kullanıcı arabirimi kullanılarak görülmez.

Grup ilkesi nesnesi ile ilişkilendirilmiş SYSVOL dizini belirleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
216359Grup ilkesi nesneleri Active Directory ve SYSVOL tanımlama hakkında

Yerel Grup ilkesi nesneleri (LGPO)

Windows, yerel grup ilkesi nesnesini otomatik olarak oluşturur. Bilgisayar yöneticisi, kendi ayarlarını tanımlamak için LGPO kullanabilirsiniz, ancak bu GPO'NUN adresindeki etki alanı yerel ayarlarını geçersiz kılabilirsiniz.

Bir LGPO oluşturduğunuzda, aşağıdaki klasörü oluşturun:
%SystemRoot%\SYSTEM32\GroupPolicy
"Yönetim şablonu" Ayarları'nı ilk kez kullandığınızda ınetres.adm ve System.adm dosyaları yerel bilgisayardaki <a1>INF</a1> klasöründen GroupPolicy klasörü altında uygun ADM klasörüne kopyalanır. Bir ADM şablon belirtilen kullanıcı için bir yerel grup ilkesi nesnesi (LGPO), konumu ADM dosya eklendiğinde, bu klasöre kopyalanır.

Yönetici, yerel grup ilkesi nesnesini yeniden açıldığında, GroupPolicy klasörünün altındaki <a1>ADM</a1> klasöründen ADM dosyası yükler.

Özellikler

Makale numarası: 228460 - Last Review: 26 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB228460 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:228460

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com