Systemstatebackup alt komutu, Windows Server 2008 Hizmetleri için belirtilen geçersiz bir ImagePath özellik başarısız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2289925 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

, Bir Windows Server 2008 tabanlı bir bilgisayarda deneyin çalıştırmak birSYSTEMSTATEBACKUPWindows Server Backup özelliğini alt . Ancak aşağıdaki belirtilerle karşılaşırsınız:

  • Bazı Windows Hizmetleri olan up. yedeği
  • Rasgele kaynak klasöründeki dosyalar değil yedeklenmiş up.
Ayrıca çalıştırmayı denediğinizde birsystemstaterestorealt komutundan bir tam yedeğini tüm kritik birimleri, geri yükleme işlemi başarısız olur.

Neden

Bu sorun oluşur, belirttiğiniz birImagePathdosya yolu bir eğik çizgi (/) karakter içeren özelliği. SYSTEMSTATEBACKUPvesystemstaterestorealt sistemi yazıcı listesi dosyaları yedekleme ve geri yükleme için kullanın. Ancak, sistem yazıcısı hizmet tanımaz,ImagePathözelliği, ters eğik çizgi içerir. Bu nedenle, sistem yazıcı hizmeti atlar ve sonra rasgele diğer dosyaların. atlar

Çözüm

ÖnemliBu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl açıklayan adımlar içermektedir. Ancak, ciddi sorunlar olabilir
kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz oluşur. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.. Ek koruma için
yeniden değiştirmeden önce kayıt kurma. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz..

Bu sorunu gidermek için eğik çizgi karakteri yerineImagePathters eğik çizgi (\) karakteri ile özelliği. Hangi hizmetlerin eğik çizgi karakterini kullanan belirleyebilirsinizImagePathözelliği bir komut isteminde aşağıdaki sorguyu çalıştırarak:

reg sorgu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services /s /v ImagePath > regkeys.txt
Daha sonra eğik çizgi içeren her kayıt defteri girişini düzenlemek ve değiştirmek, ters eğik çizgi.

NotBu herhangi bir anahtar veya hizmet tarafından kullanılan parametreleri içermez. Eğik çizgi karakteri. Bu örneği değiştirmek

Daha fazla bilgi

Çalıştırdığınızda birSYSTEMSTATEBACKUPveyasystemstaterestoredosyaları yedekleme ve geri yükleme için otomatik olarak seçmek için sistem yazıcı alt komutu, Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS) kullanır. Bu işlem sırasında listelenen dosyaları yedekleme veya geri yükleme için hedef değil. Windows Server 2008 tabanlı bir bilgisayarda, sistem durum dosyalarını dinamik olarak seçilir. Bu nedenle, sistem durum dosyalarını ortam ortam arasında farklılık gösterir.

NotSistem yazıcısı hizmet tanımıyor bile rağmenImagePathözelliği, dosya yolunda bir eğik çizgi karakteri (/) içerir, hizmetin çalışma doğru üzerinde.

Özellikler

Makale numarası: 2289925 - Last Review: 21 Temmuz 2010 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
  • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2289925 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2289925

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com