Yansıtma, Kurtarma Konsolu'nun önceden yüklenmesini önlüyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 229077 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows Kurtarma Konsolu, yeniden önyükleme yapamayan bir bilgisayar onarımı kolaylaştırmak için kullanılır. Windows yükleme medyasını (dört Kur disketini veya CD-ROM'u) gerekir. Windows yükleme CD-ROM'u, yerel sabit diskteki dosyaları winnt32/cmdcons</a0> komutunu çalıştırarak kurtarma konsolunu yüklenmiş. Bu seçenek, yaklaşık 7 megabaytlık (MB) sistem bölümü boş disk alanı gerektirir.

Sistem bölümünüzün (NTLDR, Boot.ini ve Ntdetect.com dosyalarını içeren), Windows yazılım temel veya dinamik disk yansıtmayı parçası olduğunda, Kurtarma konsolunu pre-install edemiyor. Kurtarma Konsolu <a0>winnt32/cmdcons</a0> komutuyla pre-install çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Geçerli bir sistem bölümü bulunamadı, Kur devam edemiyor.

Daha fazla bilgi

Winnt32/cmdcons</a0> komutu bir "temiz" yükleme olarak aynı sistem denetler. Windows'un temiz BIR yüklemesini bir yansıtılmış bir sistem bölümüne izin verilmez.

Onarım kolaylaştırmak amacıyla kurtarma bir yansıtılmış bir sistem bölümüne yüklenmiş konsolunu isterseniz, yansıtmayı bölün, Kurtarma Konsolu'nu yükleyin sonra yansıtmayı yeniden kurun.

Not: eski bir temel disk yansıtmayı kullanıyorsanız, temel diske Yükseltilecek planlamadığınız sürece, yansıtmayı çok dinamik ardıllarına değil. Eski disk Yansıtmalar yeniden Windows'olamaz; yalnızca bir dinamik disk Yansıtmalar yeniden oluşturulabilir.

Microsoft Windows NT 4.0 çalıştıran bir bilgisayarda Kurtarma Konsolu pre-installing izin verilir, ancak yansıtmayı bölün, Kurtarma Konsolu'nu yüklemek, yansıtmayı yeniden kurun ve gerekir daha sonra Windows 2000 veya Windows XP yükseltme. Bu işlem, eski bir temel disk yansıtmayı korur.

Özellikler

Makale numarası: 229077 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbfaq kbinfo KB229077 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:229077

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com