Düzeltme: Datacenter sürümü SQL Server 2008 R2 Reporting Services Reporting Services Configuration Manager'ı kullanarak bir uzaktan raporlama sunucusu veritabanı yapılandırmaya çalıştığınızda hata oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2291551 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft SQL Server 2008 R2 düzeltme karşıdan yüklenebilir bir dosya olarak dağıtır. Düzeltmeleri toplu olduğu için her yeni sürüm tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 R2 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin::
  • Microsoft SQL Server Reporting Services (SSRS), Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter sürümünü yükleyebilirsiniz.
  • Reporting Services Configuration Manager (RSConfigTool.exe) kullanarak uzak bir Microsoft SQL Server Database Engine veritabanı raporlama sunucusu veritabanı yapılandırma deneyin

Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Özellik: "Uzaktan erişim raporu veri kaynaklarını ve/veya raporlama sunucusu veritabanı için" Reporting Services'ın bu sürümünde desteklenmiyor.

Neden

RSConfigTool.exe araç, stok tutma birimi (SKU) rapor servercorrectly bilgileri yazın algılamadığı için bu sorun oluşur. Ancak, SKU türü bilgileri uzaktan veritabanını yapılandırmadan önce bir SKU gereksinimi denetlemek için gereklidir.

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

SQL Server 2008 R2

Bu sorunla ilgili düzeltme, toplu Update 4'te önce yayımlanmıştır. SQL Server 2008 R2 için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2345451SQL Server 2008 R2 için toplu güncelleştirme paketi 4
NOT:Yapılar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2008 R2 ile birlikte verilen tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
981356SQL Server 2008 R2 SQL Server 2008 R2 yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Referanslar

SQL Server 2008 R2'de bir raporlama sunucusu veritabanı oluşturma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
SQL Server 2008 R2'de bir raporlama sunucusu veritabanı oluşturmak için

SSRS WMI sağlayıcısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
SSRS WMI sağlayıcısı hakkında genel bilgiler
Dizin oluşturulmuş görünümler oluşturma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Dizin oluşturulmuş görünümler oluşturma
For more information about the Incremental Servicing Model for SQL Server, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
935897An Incremental Servicing Model is available from the SQL Server team to deliver hotfixes for reported problems
For more information about the naming schema for SQL Server updates, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
822499New naming schema for Microsoft SQL Server software update packages
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2291551 - Last Review: 29 Ekim 2010 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Reporting Services
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2291551 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2291551

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com