Hangi veri denetim hakkında genel katalogda depolanan

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 229662 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Genel katalog, bir <a0>kuruluş</a0> ormandaki her etki alanı için Active Directory etki alanının kısmi kopyasını içerir. Genel katalog sunucusu ormandaki her etki alanındaki tüm nesnelerin bir kopyasını çoğaltılır, ancak yalnızca, her bir nesnenin özniteliklerinin bir alt kümesini içerir. Varsayılan olarak çoğaltılan öznitelikler, en yaygın sorgularda kullanılan olanlardır. Genel kataloğu orman çapındaki bilgileri bulmak için sorgulanan bir bilgi deposu sağlar.

Daha fazla bilgi

Şema yazılabilir etki alanı denetleyicisinde şema Yönetimi ek bileşenini kullanarak, genel katalog içeriğini değiştirebilirsiniz. Nesnenin özelliklerini açın ve da genel kataloğa eklemek istediğiniz öznitelik seçin. "Seçebileceğiniz Replicate bu özniteliği genel kataloğa" adlı bir onay kutusu veya eklemek veya bu nesneleri kaldırmak için clear yoktur.

Çoğaltma zaman genel katalog sunucuları olan etki alanı denetleyicilerinin genel katalogda depolanmış nesne sayısını etkilediğini unutmayın. Bu nesne için öznitelikleri ormandaki her etki alanındaki genel kataloğa ekleyebilirsiniz olduğundan, genel kataloğa öznitelik ekleme, dikkatli olun.

Özellikler

Makale numarası: 229662 - Last Review: 8 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbhowto KB229662 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:229662

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com