Odkazy na kořenové servery a stránky serveru pro předávání serveru DNS jsou nedostupné (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 229840 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Klienti, kteří používají DNS server pravděpodobně získat přístup k hostiteli v síti Internet. Při pokusu o konfiguraci odkazů na kořenové servery nebo servery pro předávání serveru DNS nemusí být k dispozici možnosti pro tyto položky.

Příčina

DNS server chová jako kořenový server, pokud je zóna s názvem "." na serveru. "." Označuje, že server je nejvyšší úrovně kořenový server zóny. Protože kořenový server je v horní části hierarchie DNS, nelze nakonfigurovat na předávání a nevyžaduje kořenové odkazy.

Při spuštění Průvodce instalací služby Active Directory (Dcpromo.exe) můžete konfigurovat DNS server v místním počítači a konfigurovat zóny dopředného vyhledávání. Průvodce prozkoumá konfigurace TCP/IP v počítači a určuje, zda je počítač nakonfigurován používat všechny servery DNS. Pokud ano, Průvodce instalací služby Active Directory dotazy pro kořenové servery. Pokud není počítač nakonfigurován používat všechny servery DNS, dotazy průvodce kořenové servery, které jsou uvedeny v souboru Cache.DNS (kořenové servery sítě Internet). Pokud Průvodce nemůže kontaktovat žádné kořenové servery, konfiguruje místní počítač jako kořenový server a vytvoří "." zóny.

Řešení

Tento problém vyřešíte takto:
  1. Odstranit "." zóny pomocí Správce DNS nebo příkazového řádku zadejte následující příkaz:
    /ZoneDelete dnscmd. /DsDel
    Poznámka:/ DsDel přepínač je vyžadován pouze zóny integrované se službou Active Directory.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na název serveru DNS a klepněte na tlačítko Aktualizovat aktualizujte na obrazovce. Odkazy na kořenové servery a servery pro předávání jsou nyní povolena.

Vlastnosti

ID článku: 229840 - Poslední aktualizace: 26. října 2007 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbproductlink kbenv kbprb KB229840 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:229840

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com