Odkazy na koreňové servery servera DNS a Forwarder stránky sú nedostupné

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 229840 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Klienti, ktorí používajú DNS server nesmie byť schopný získať prístup k hostite?ov na internete. Pri pokuse nastaviť odkazy na koreňové servery alebo preposielačov na serveri DNS, možnosti pre týchto položiek môže byť nedostupná.

PRICINA

DNS server, ktorý sa chová ako koreňový server, ak existuje zóna s názvom „. "na serveri. "." Zóna indikuje, že server je najvyššej úrovne koreňový server. Pretože koreňový server je na vrchole hierarchie DNS to nemožno nakonfigurovať na dopredu a nevyžaduje žiadne odkazy na koreňové servery.

keď, kedy spustením Active Directory Sprievodcu inštaláciou (Dcpromo.exe), môžete konfigurácia servera DNS na lokálnom počítači a nakonfigurovať štandardne smerované vyhľadávanie zóny. Sprievodca skúma konfigurácie protokolu TCP/IP v počítači a Určuje, či počítač je nakonfigurovaný na používanie akejkoľvek servery DNS. Ak áno, Sprievodca inštaláciou Active Directory dotazy na koreňové servery. Ak počítač nie je nakonfigurovaný na používanie akejkoľvek servery DNS, Sprievodca dotazy koreň servery, ktoré sú uvedené v súbore Cache.dns (Internet koreňové servery). Ak Sprievodca nemôže kontaktovať akékoľvek koreňové servery, nakonfiguruje lokálneho počítača ako koreňový server a vytvára "." zóna.

RIESENIE

Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte nasledovne:
  1. Odstrániť „. "zóna pomocou nástroj Správca DNS alebo zadajte nasledujúci príkaz príkazového riadka:
    dnscmd /ZoneDelete. / DsDel
    Poznámka: V / DsDel prepínač je povinný len vtedy, ak zóna je integrovaný s aktívnym Adresár.
  2. Kliknite pravým tlačidlom na DNS server názov a potom kliknite na tlačidlo Obnoviť obnoviť obrazovku. Koreň Tipy a Preposielače sú teraz povolené.

Vlastnosti

ID článku: 229840 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbproductlink kbenv kbprb kbmt KB229840 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:229840

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com