Lync için oturum açtıktan sonra tekrar tekrar Exchange kimlik bilgileri istenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2298541 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Hangi Office 365 sürümünü kullandığınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra, Office 365 kullanıyor muyum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

SORUN

Microsoft Lync çevrimiçi Microsoft Lync 2010 veya Microsoft Lync 2013 kullanarak erişmeye çalıştığınızda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • Sürekli olarak bir kullanıcı adı ve Microsoft Exchange'e bağlanmak için bir parola girmeniz istenir.
 • Aşağıdaki iletiyi de alabilirsiniz:

  Kimlik bilgileri gerekli

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  "Kimlik bilgileri gerekli" iletisinin ekran görüntüsü


NotAldığınız ileti, hangi hizmete bağlı olarak Lync için bağlanmaya çalıştığı değişebilir. Lync aşağıdaki hizmetlerden herhangi birine bağlanmayı denediğinde kimlik bilgileri istenebilir:
 • Outlook Takvim ve serbest/meşgul bilgileri
 • Exchange Web Hizmetleri (EWS)
 • Yanıt grubu hizmeti
 • Adres Defteri hizmeti

ÇÖZÜM

Bu sorun birkaç nedenle oluşur ve belirli senaryolarda, bu beklenen davranıştır. Lync genellikle kimlik bilgilerini yalnızca siz oturum açtıysanız ve Microsoft Exchange Serbest/Meşgul hizmeti veya Exchange Takvimi hizmeti gibi bir dış servisine bağlandığınızda gerekir, ister. Bu birkaç kez yaptıktan sonra kimlik bilgilerini sormasına Lync devam ederse, büyük olasılıkla Outlook veya Exchange hizmetleri ile ilgili bir sorun vardır.

Lync kullanıcılar için çözüm

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Bir güvenlik duvarı veya proxy Lync için EWS bağlanmasını engelliyorsa, yinelenen kimlik bilgisi isteklerini, eski adres defteri hizmeti (ABS) ve aralıklı serbest/meşgul durum sorunlar gibi belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için kullanıcı Internet Explorer'da yapılandırılmış proxy doğru olduğundan emin olun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Internet Explorer'ı başlatın.
 2. ÜzerindeAraçlarmenüsünde'ı tıklatınInternet Seçenekleri,'ı tıklatınBağlantılarıve ardındanYerel ağ ayarları.
 3. Ayarları otomatik olarak algılaseçeneğini seçili olduğundan emin olun. Kuruluşunuzun proxy sunucusu veya bir otomatik yapılandırma komut dosyası için özel bilgileri girmenizi gerektiriyorsa, ağ yöneticinize başvurun.
 4. Sorunun çözülmüş olup olmadığını denetlemek için Internet Explorer ve Lync yeniden başlatın. Sorun devam ederse sonraki bölüme geçin.

Lync Outlook veya EWS bağlanamıyor

Lync otomatik olarak Outlook ile gelmez tümleştirirseniz, Takvim ve serbest/meşgul bilgilerini almak için Outlook'a Bağlan sağlar önce Lync kimlik bilgilerini ister. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra sürekli olarak istendiğinde, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2436962Çevrimiçi Lync oturum açtığınızda "Microsoft Office Outlook'a bağlanırken bir sorun oluştu" hata
Lync için EWS otomatik olarak bağlanmıyor EWS URL'lere erişim sağlayan önce Lync, kimlik bilgilerini ister. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra yine istendiğinde, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2787614Lync Exchange'e bağlanmak başarısız olduğunda konuşma geçmişini, ilgili kişi kartları, serbest/meşgul ve işyeri dışında bilgi kullanılamaz

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Lync Yöneticiler için çözümler

Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed

Lync Outlook veya EWS bağlanamıyor

Exchange server orEWS kullanılamıyorsa, bu Lync için kimlik doğrulaması Exchange bağlanamıyor çünkü sürekli kimlik bilgilerini sormasına neden olur. Bu sorunu gidermek için posta kutunuza Outlook bağlantısı olduğunu doğrulayın. Exchange için Outlook bağlanamıyorsanız, bir Exchange bağlantısı sorunu sorun giderme. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2787614Lync Exchange'e bağlanmak başarısız olduğunda konuşma geçmişini, ilgili kişi kartları, serbest/meşgul ve işyeri dışında bilgi kullanılamaz
Bir güvenlik duvarı veya proxy Lync için EWS bağlanmasını engelliyorsa, yinelenen kimlik bilgisi isteklerini, eski ABS ve aralıklı serbest/meşgul durum sorunlar gibi belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

Bağlantı noktası 443'tür, 5060 ve 5061 serbestçe geçirmek trafik sağlamak için proxy sunucuları ve güvenlik duvarı üzerinde açık olması gerekir. Office 365 ortamında güvenlik duvarı veya proxy sorunları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2409256 Lync'in çevrimiçi olarak bağlanamıyor veya bir şirket içi güvenlik duvarı bağlantıyı engeller çünkü bazı özellikleri, çalışmıyor
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2298541 - Last Review: 11 Ekim 2013 Cuma - Gözden geçirme: 17.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Lync Online
 • Microsoft Lync 2010
 • Microsoft Lync 2013
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365p o365e o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade o365m kbgraphxlink kbgraphic kbmt KB2298541 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2298541

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com