Sürücü Doğrulayıcı ile'olası hata kodları kısmi bir listesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 229903 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Sürücü Doğrulayıcı, çekirdek modu sürücüleri sınamak için tasarlanmıştır. Sınama sırasında seçilen sürücüsüyle ilgili bir sorun tanımlar, aracı aşağıdaki hata çekleri sorun. Sürücü Doğrulayıcı yoğun sınamaları gerçekleştirir ve hedef sürücü denetler. Sürücü yanlış bir IRQL bellek kullanıyorsa, sürücü hatalı çağıran veya döndürme kilitler ve bellek ayırmalarını yayımlar veya sürücü bellek herhangi bir süreölçer kaldırmadan bırakmalar, Sürücü Doğrulayıcı sorunlar, aşağıdaki listeden uygun hata denetler.

Daha fazla bilgi

 • 0X0A ırql_not_less_or_equal hata denetimi 0x0A, tanımlanan, sürücü erişilen sinyallerini bellek DISPATCH_LEVEL veya üstünde bir disk belleği.
 • Bir sürücü için bir salt okunur bellek kesimi yazmayı denerse, hata denetimi 0xBE ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY 0xBE, tanımlanan, verilir.
 • Hata denetimi 0xC1 SPECIAL_POOL_DETECTED_MEMORY_CORRUPTION, 0xC1, özel bir bellek havuzu geçersiz bir bölüme sürücü yazdı sinyallerini tanımlanmış. Geçerli iş parçacığı backtrace, genellikle, hatanın kaynağını gösterir.
 • Hata denetimi 0xC4 DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION 0xC4, tanımlanan, Sürücü Doğrulayıcı tarafından bulunan önemli hatalar için genel bir hata onay kodudur. Aşağıdaki parametreler için KeBugCheckEx geçirilen ve mavi bir ekranda bağlantılardır.
 • Hata denetimi 0xC5 DRIVER_CORRUPTED_POOL 0xC5, tanımlanan, sistem işlem çok yüksek bir IRQL konumunda geçersiz belleğe erişmeye çalıştı gösterir.
 • Hata denetimi 0xC6 DRIVER_CAUGHT_MODIFYING_FREED_POOL 0xC6, tanımlanan, sürücü havuzu için bırakılmış belleğe yazılmaya çalışıldı gösterir.
 • Hata denetimi, 0xC7 TIMER_OR_DPC_INVALID tanımlanan 0xC7 olarak çekirdek süreölçer, verilen veya DPC yerde değil izin bellekte bulunur. Bu durum genellikle Zamanlayıcısı veya DPC içinde bulundukları bellek boşaltma önce iptal olmayan bir sürücü nedeniyle oluşur.
 • 0XC9 DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION hata denetimi 0xC9, tanımlanan, tüm g/Ç Sürücü Doğrulayıcı ihlalleri hata onay kodudur.
 • Geçersiz sistem belleği başvuruda bulunulan, 0x50 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hata denetimi 0x50, tanımlanan, verilir.
Daha fazla bilgi için lütfen Windows Device Driver Kit (DDK) konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 229903 - Last Review: 12 Eylül 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB229903 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:229903

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com