OL2000: Yönetme ve Outlook VBA projeleri dağıtma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 229911 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook'un Microsoft Visual Basic for Applications kodunu nasıl saklar ve birden fazla proje yönetme hakkında genel bir bakış sağlar.

Daha fazla bilgi

Diğer Microsoft Office programlarında farklı olarak, Microsoft Outlook yalnızca bir Visual Basic Applications projesi için bir kerede destekler. Proje, Project1, her zaman kullanılabilir program ile ilişkili olduğunu ve. Visual Basic Düzenleyicisi'nde başka bir proje eklemek mümkün değildir.

Sabit diskinizde Project1 VbaProject.OTM aşağıdaki klasörde depolanır:
Drive: \Windows\Application Data\Microsoft\Outlook
Not: Application Data klasörünü konumunu Windows kullanıcı profillerini yapılandırmaya bağlı olarak değişebilir. Dosyayı bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Bul ' nın üzerine gelin ve sonra Dosya veya klasörler'i tıklatın.
 2. Ad kutusuna *.OTM yazın...
 3. Uygun bir sürücü veya sürücü seçin ve sonra Şimdi Bul'u tıklatın.
Outlook OTM dosyalarını yönetmek bir doğrudan anlam?na gelir sağlamaz. Teorik olarak tüm varolan modüllerini ve formlarını Excel'e, ancak yeni bir Visual Basic for Applications projesi başlamak istiyorsanız, bu genellikle gerçekçi bir yaklaşım değil. Bunun yerine, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Microsoft Outlook'tan çıkın.
 2. Daha önce açıklandığı gibi VbaProject.OTM dosyanızı bulun.
 3. VbaProject testing.OTM gibi sizin için anlamlı bir şeyler için dosyayı yeniden adlandırın
 4. Microsoft Outlook'u yeniden başlatın.
Outlook'u, varolan bir proje dosyasını bulamadı olmadığı için Visual Basic Düzenleyicisi, yeni bir proje ile başlatır. Projenize değişiklikleri kaydettiğinizde, Outlook, klasörü yeni bir VbaProject.OTM oluşturur.

Projeler arasında geçiş yapmak isterseniz, ek bir adım için yukarıdaki adımları ekleyin:
 1. Microsoft Outlook'tan çıkın.
 2. VbaProject.OTM dosyanızı bulun.
 3. VbaProject testing.OTM gibi sizin için anlamlı bir şeyler için dosyayı yeniden adlandırın
 4. Şimdi geri VbaProject.OTM için kullanmak istediğiniz dosyayı yeniden adlandırın.
 5. Microsoft Outlook'u yeniden başlatın.
Bir Visual Basic for Applications projesi bir bilgisayardan diğerine taşımak istiyorsanız, önce burada, Outlook her bilgisayarda VbaProject.OTM dosyaları depolama belirleyin. Daha sonra OTM dosyasını, diğer, uygun klasörü yerleştirmek emin olmak için bir bilgisayardan kopyalayın. Outlook'u yeniden başlattığınızda VbaProject.OTM dosyasını bulun ve bunu kullanabilirsiniz.

ÖNEMLI: Bu yapabilirsiniz, ancak Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin bu şekilde dağıtma çözümleri desteklemez. Bunu, sorunlar olarak bilinen ve Outlook'un bu işlevleri desteklemek üzere tasarlanmamıştır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290780OL2002: Kod çalışmıyor, bir VBA projesi Distribute sonra
Birden çok birkaç kişilere dağıtmak istediğiniz bir çözüm geliştiriyorsanız, Visual Basic for Applications kodunu bir Outlook COM eklentisi içine dönüştürmeniz gerekir. Ancak, genellikle bir COM eklentisi geliştirme considerable böyle ise, bir kısa bir makro oluşturma Visual Basic for Applications projesi göreli olarak basittir ve kullanmak için gereken çok sayıda kişi yok daha fazla programlama bilgisi gerekir, bu ayarlama konusunda yönergeler koduyla göndermek isteyebilirsiniz. Bir COM eklentisi oluşturma hakkında bilgi için kaynakları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291163OL2002: nasıl bir COM eklentisi Outlook oluştur

Referanslar

Kullanılabilen kaynaklar ve Microsoft Outlook 2000 çözümleri hakkında sık sorulan soruların yanıtları hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
146636OL2000: Özel formlar ve Outlook çözümleri sorular

Özellikler

Makale numarası: 229911 - Last Review: 5 Kasım 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbprogramming KB229911 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:229911

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com