Kalıcı bir IP adresi ağ aygıtı için yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 230150 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makale, ınternet Bağlantısı Paylaşımı (ICS), kalıcı bir IP adresi gerektiren aygıtlar için IP adresi atamaz, ınternet Protokolü (IP) adresleri rezerve açıklamaktadır.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.
Belirli ağ aygıtları (örneğin, ağ yazıcılarına) değişmez bir IP adresi gerektirir. Dinamik ana bilgisayar denetim iletişim kuralı (DHCP) hizmetini, çakışan bir IP adresi atamaz emin olmak için aşağıdaki kayıt defteri değerini düzenleyin ve 192.168.0.200 için veri değerini değiştirin:
Hkey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services\ICSharing\Addressing\Settings\Stop
Bu değişikliği yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonra adresi 192.168.0.201 192.168.0.253 arasındaki kalıcı bir IP adresi gerektiren ağ aygıtları ayarlayın.

Not: yukarıda açıklanan ayarlama ICS değiştirme bu makalede açıklanan şekilde olasıdır, ancak Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne ICS IP ayarları dışında varsayılan yapılandırması özelleştirme ile yardımcı olacak değil.

Özellikler

Makale numarası: 230150 - Last Review: 24 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto kbnetwork KB230150 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:230150
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com