Vytvoření vlastní konzoly MMC modul Snap-in nástroje pomocí konzola Microsoft Management Console

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 230263 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Správci mohou pomocí konzola Microsoft Management Console (Mmc.exe) vytvořit speciální nástroje k delegování konkrétních úloh správy uživatelům nebo skupinám. Uložit jako soubory (MSC) konzoly MMC, tyto vlastní nástroje lze odeslat e-mailem, sdílené v síťové složce nebo na webu. Jejich můžete také přiřadit uživatele, skupiny nebo počítače, nastavení systémových zásad. Nástroj lze měřítko nahoru nebo dolů, bezproblémově integrována do operačního systému, vytvořen nový balíček souborů a přizpůsobit. Tento článek popisuje, jak tyto úkoly splnit.

Vytvoření souboru konzoly

 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ konzoly MMCa klepněte na tlačítko OK. Konzola Microsoft Management Console spustí konzolu prázdné (nebo nástroje pro správu). Prázdný konzoly nemá žádné funkce správy, dokud přidat moduly snap in.
 2. V Konzoly nabídky, klepněte na tlačítko Přidat nebo odebrat modul Snap-in.
 3. Na Moduly snap in přidané do pole jsou uvedeny pouze kořenový adresář konzoly v tomto okamžiku. Klepněte na tlačítko Přidat.
 4. Klepněte na odpovídající Snap in v seznamu Dostupné samostatné moduly snap in a klepněte na tlačítko Přidat.
 5. Po dokončení přidávání modulů snap in, klepněte na tlačítko Zavřít.

  Moduly snap in ve struktuře vrstveného vnořit přidáním modulu snap-in v rámci jiného modulu snap-in v poli "moduly Snap in přidané do". V některých případech bude pravděpodobně nutné klepnout na kartě rozšíření. Tato karta obsahuje zaškrtávací políčko s názvem "Přidat všechna rozšíření." Pokud je toto políčko zaškrtnuto (výchozí chování), všechna rozšíření, které jsou lokálně instalovány v počítači, ve kterém se otevře soubor konzoly je použít. Je-li toto políčko zaškrtnuto, jsou všechny rozšiřující moduly snap in v seznamu vybraných explicitně načteny při otevření souboru konzoly v jiném počítači.
 6. Klepněte na tlačítko OK Zavřete dialogové okno "Přidat nebo odebrat modul Snap-in". Kořenový adresář konzoly okna je nyní naplněna vybrané moduly snap-in, umístěné ve složce kořenový adresář konzoly.
POZNÁMKA:: Je důležité naplánovat strukturu svůj vlastní nástroj, modul snap-in, tak, aby byla funkční a snadno použitelné. V další části popisuje podrobněji.

Přizpůsobení rozložení moduly Snap in v konzole

 1. V levém podokně klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu modulu snap-in a klepněte na tlačítko Nové okno. Otevře se nové okno kořenem vybraný modul snap-in.
 2. V Okno nabídky, klepněte buď na Vodorovně nad sebe nebo -Kaskády vlastní nastavení systému windows.
 3. Chcete-li uložit do nové konzoly MMC, klepněte na tlačítko Uložit jako v Konzoly nabídky a zadejte název konzoly. Konzoly je uložen jako soubor, který lze distribuovat všem, kdo potřebuje konfiguraci počítače pomocí nástroje.

Nastavení voleb pro soubor konzoly

Při vytváření souboru konzoly pro jiného uživatele, je užitečné mít možnost k danému uživateli zabránit v další úpravy souboru konzoly. To lze provést v dialogovém okně Možnosti he:
 1. V Konzoly nabídky, klepněte na tlačítko Možnostia klepněte Konzoly na kartě.
 2. Chcete-li vybrat jinou ikonu, klepněte na tlačítko Změnit ikonu, příslušnou ikonu a potom klepněte na tlačítko OK.
 3. Zvolte jednu ze čtyř režimů konzoly. Tyto režimy jsou:

  • Autorský režim: Máte přístup ke všem funkcím konzoly MMC, včetně možnosti Přidat nebo odebrat moduly snap in, vytvářet nová okna a procházet celý strom konzoly.
  • Uživatelský režim – Úplný přístup: uživatelé mají přístup ke všem funkcím správy okna konzoly MMC a úplný přístup ke stromu kontextu. Uživatelé nemohou přidávat nebo odebírat moduly snap in nebo měnit možnosti konzoly souboru. Uložit příkazy nejsou k dispozici, protože jsou automaticky uloženy změny, které nemají vliv na vztahy modul snap-in.
  • Uživatelský režim – omezený přístup, více oken: uživatelé nemohou otevřít nové okno a uživatelé nemají přístup do oblastí ve stromu konzoly, které nebyly viditelné, pokud nebyl uložen soubor konzoly. Platí také všechna omezení na místě v režimu uživatele úplný přístup. Je povoleno více podřízených oken, ale uživatel je zavřít.
  • Uživatelský režim – omezený přístup, jedno okno: použít všechna omezení platných pro více uživatelů omezený přístup režim okna, kromě toho, že existuje pouze jedno okno, takže nejsou ovládací prvky pro práci s více okny.
  V Režim konzoly pole, klepněte na tlačítko režim, který vyhovuje vašim konkrétním potřebám pro správu a zabezpečení.
 4. Chcete-li omezit uživatelům v provádění změn vlastní konzoly, klepnutím vyberte Neukládat změny této konzoly Zaškrtávací políčko.
 5. Klepněte na tlačítko OK.
 6. Chcete-li uložit do nové konzoly MMC, klepněte na tlačítko Uložit jako v Konzoly nabídky a zadejte název konzoly. Konzoly je uložen jako soubor, který lze distribuovat všem, kdo potřebuje konfiguraci počítače pomocí nástroje.

Ikona MSC vlastní umístění ve složce programy

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši Spustita klepněte na tlačítko Otevřít všechny uživatele.
 2. Poklepejte Programy ikona.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdné oblasti ve složce programy, přejděte na Novýa klepněte na tlačítko Složky.
 4. Typ Nástroje konzoly, a pak stiskněte klávesu ENTER.
 5. Poklepejte Nástroje konzoly Otevřete složku.
 6. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdné oblasti ve složce Nástroje konzoly, přejděte na Novýa klepněte na tlačítko Zástupce.
 7. Klepněte na tlačítko Procházet.
 8. Vyhledejte složku obsahující vlastní konzoly nástroje a klepněte na tlačítko OK. Klepněte na tlačítko Další.
 9. Zadejte název zástupce a poté klepněte na tlačítko Dokončit.

Vlastnosti

ID článku: 230263 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbproductlink kbhowto kbhowtomaster kbmt KB230263 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:230263

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com