Ako vytvoriť vlastné modulu nástrojov konzoly MMC pomocou konzoly Microsoft Management Console

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 230263 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Správcovia môžu použiť konzoly Microsoft Management Console (Mmc.exe) vytvoriť špeciálne nástroje delegovať určité administratívne úlohy používateľom alebo skupinám. Uložené ako súbory konzoly (.msc) MMC, tieto prispôsobené nástroje možno posielať elektronickou poštou, zdieľané v sieťovom priečinku alebo publikované na webe. Môžu byť priradené aj používateľov, skupín alebo počítače s nastavenie systémovej politiky. Nástroj môžete okujeným hore alebo dole, bezproblémovo integrované do operačného systému, opätovne zabaliť a prispôsobené. Tento článok popisuje spôsob pre splnenie týchto úloh.

Vytvorenie súboru konzoly

 1. Kliknite na položku Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu MMC, a potom kliknite na tlačidlo ok. Konzola Microsoft Management Console začína prázdna konzoly (alebo administratívneho nástroja). Prázdne konzoly nemá žiadne funkcia správy, kým nepridáte moduly snap-in.
 2. Na Konzoly ponuky, kliknite na tlačidlo Pridať alebo odstrániť modul Snap-in.
 3. V Moduly pridané do pole uvádza len koreňový adresár konzoly na tomto mieste. Kliknite na položku Pridať.
 4. Kliknite na príslušné moduly v zozname Dostupné samostatné moduly, a potom Pridať.
 5. Keď ste urobili pridaním moduly, kliknite na tlačidlo Zatvorte.

  Pridaním modulu podľa iného modulu v poli "moduly pridané do" môžete vnoriť moduly viazané štruktúry. V niektorých prípadoch môže byť potrebné kliknúť na kartu rozšírenia. Karta obsahuje začiarkavacieho políčka s názvom "Pridať všetky rozšírenia." Keď je toto políčko začiarknuté (predvolené správanie), všetky rozšírenia, ktoré sú lokálne nainštalované na počítači, na ktorom sa otvára súbor konzoly sa použijú. Ak toto políčko nie je začiarknuté, akékoľvek rozširujúce moduly v zozname, ktoré sú vybraté sú explicitne načítané pri otvorení súboru konzoly na inom počítači.
 6. Kliknite na položku ok Zatvorte dialógové okno „Pridanie Snap-in". Okno koreňový adresár konzoly je teraz osídlena vybratých modulov, umiestnené v priečinku koreňový adresár konzoly.
POZNÁMKA: Je dôležité plánovať štruktúra vlastné modul nástroj, takže je funkčný a ľahko ovládateľný. V ďalšej časti sa zaoberá toto podrobnejšie.

Prispôsobovanie rozloženia moduly v konzole

 1. Na ľavej table kliknite pravým tlačidlom na ikonu modulu a potom kliknite na tlačidlo Nové okno zo tu. To otvorí nové okno koreňovou vybratého modulu.
 2. Na Okno ponuke kliknite buď Pod seba alebo Kaskáda prispôsobiť windows.
 3. Ak chcete uložiť vaše novej konzoly MMC kliknite Uložiť ako na Konzoly menu a názov vašej konzoly. Konzola uložená ako súbor, ktorý môžete distribuovať nikomu, kto potrebuje nakonfigurovať počítač pomocou nástroja.

Nastavenie možnosti súboru konzoly

Keď vytvárate súbor konzoly pre iného používateľa, je užitočné mať možnosť zabrániť používateľovi ďalšie prispôsobenie súboru konzoly. Môžete to urobiť v dialógovom okne Možnosti on:
 1. Na Konzoly ponuky, kliknite na tlačidlo Možnosti, a potom kliknite na tlačidlo Konzoly kartu.
 2. Ak chcete vybrať inú ikonu, kliknite na tlačidlo Zmeniť ikonu, príslušnú ikonu a potom kliknite na ok.
 3. Vybrať z štyroch režimoch konzoly. Tieto druhy dopravy sú:

  • Autorský režim: Máte prístup ku všetkým funkciám konzoly MMC vrátane možnosti Pridať alebo odstrániť moduly, vytvoriť nové okná a prechádzať celý strom konzoly.
  • Používateľský režim-plný prístup: používatelia majú prístup ku všetkým funkciám okno riadenie MMC a plný prístup na strom kontexte. Používatelia nemôžu pridať alebo odstrániť moduly alebo zmeniť možnosti súboru konzoly. Uložiť príkazy nie sú k dispozícii, pretože zmeny, ktoré neovplyvňujú modulu vzťahy sa automaticky uložia.
  • Používateľ režimu obmedzený prístup, viacnásobné okno: používatelia nemôžu otvárať nové okná a používatelia nemajú prístup do oblastí stromu konzoly, ktoré neboli viditeľné pri súboru konzoly sa neuložil. Tiež platia všetky obmedzenia miesto na plný prístup používateľského režimu. Viacnásobné podriadené okná sú povolené, ale používateľ nemôže zatvoriť.
  • Používateľ režimu obmedzený prístup, jedno okno: všetky obmedzenia zavedené pre viacnásobné okno obmedzeným prístupom používateľskom režime použiť, s výnimkou, že neexistuje len jedno okno, takže ovládacie prvky pre prácu s viacerými windows nie sú prítomní.
  V Režim konzoly rámček, kliknite na tlačidlo režim, ktorý vyhovuje vašim osobitné administratívne a zabezpečenia potrebám.
 4. Obmedziť používateľom vo vykonaní zmien na vlastnú konzolu, kliknutím vyberte Neukladať zmeny konzoly začiarkavacie políčko.
 5. Kliknite na položku ok.
 6. Ak chcete uložiť vaše novej konzoly MMC kliknite Uložiť ako na Konzoly menu a názov vašej konzoly. Konzola uložená ako súbor, ktorý môžete distribuovať nikomu, kto potrebuje nakonfigurovať počítač pomocou nástroja.

Uvádzanie vlastné MSC ikona v priečinku programy

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši Štart, a potom kliknite na tlačidlo Otvorte všetkých používateľov.
 2. Dvakrát kliknite na Programs ikona.
 3. Kliknite pravým tlačidlom na prázdne miesto v priečinku programy, ukážte na Nové, a potom kliknite na tlačidlo Priečinok.
 4. Typ Konzoly nástrojea stlačte kláves ENTER.
 5. Dvakrát kliknite na Konzoly nástroje Otvorte priečinok.
 6. Kliknite pravým tlačidlom na prázdne miesto v priečinku konzoly nástroje, ukážte na Nové, a potom kliknite na tlačidlo Odkaz.
 7. Kliknite na položku Prehľadávať.
 8. Vyhľadajte priečinok obsahujúci nástroj na vlastnú konzolu a potom kliknite na tlačidlo ok. Kliknite na položku Next.
 9. Zadajte názov pre odkaz a potom kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Vlastnosti

ID článku: 230263 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbproductlink kbhowto kbhowtomaster kbmt KB230263 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:230263

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com