Ako odstrániť osamotená domén zo služby Active Directory

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 230306 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Zvyčajne, keď posledný radič domény pre doménu odbúravané, správca vyberie Tento server je posledný radič domény v doméne možnosť v DCPromo nástroj, ktorý odstráni domény meta-údajov zo služby Active Directory. Tento článok popisuje, ako odstrániť domény meta-údajov zo služby Active Directory, ak tento postup sa nepoužije, alebo ak alebo všetky doménové radiče sú prijaté v režime offline, ale nie odbúravané prvý.UPOZORNENIE: Správca musí overiť, že replikácie došlo od zníženie úrovne posledný radič domény pred manuálne vybratím domény meta-údajov. Pomocou nástroja NTDSUTIL nesprávne môže mať za následok čiastočná alebo úplná strata funkčnosti služby Active Directory.

Odstránenie osamotená domén zo služby Active Directory

 1. Určiť radič domény, ktorý vlastní domény pomenovanie Master flexibilné jedného Master operácie () role FSMO. Ak chcete určiť server drží túto úlohu:
  1. Začiatok Active Directory Domains and a dôveruje Microsoft Management Console (MMC) modulu z Administratívne nástroje ponuka.
  2. Kliknite pravým tlačidlom na Koreňový uzol na ľavej table s názvom Active Directory domény a vzťahy dôveryhodnosti, a potom kliknite na tlačidlo Operácie Master.
  3. Radič domény, ktorý v súčasnosti má táto úloha je identifikovaný v súčasných operácií hlavný rám.POZNÁMKA: Ak to zmenili nedávno, nie všetky počítače dostal táto zmena ešte kvôli replikácie.

   Ďalšie informácie o rolách FSMO nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
   197132Roly FSMO Windows 2000 Active Directory
 2. Skontrolujte, že bol odbúravané všetky servery pre doménu.
 3. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Príkazový riadok.
 4. Do príkazového riadka zadajte: Ntdsutil.
 5. Typ: metaúdaje čisteniea stlačte kláves ENTER.
 6. Typ: pripojeniaa stlačte kláves ENTER. Toto menu sa používa na pripojenie na špecifické server, na ktorom zmeny nastanú. Ak aktuálne prihláseného používateľa nie je členom skupiny Enterprise Admins, alternatívne poverenia môžu byť dodávané špecifikujúce poverenia použiť pred vykonaním pripojenie. Tak chcete urobiť, zadajte: nastaviť creds domainname meno_používateľa heslo a stlačte kláves ENTER. Neplatné heslo, zadajte: null pre password parameter.
 7. Typ: pripojenie k serveru názov_servera (kde názov_servera je názov radič domény, domény pomenovanie Master Role FSMO), a potom stlačte kláves ENTER. Dostanete potvrdenie, že pripojenie sa úspešne vytvorilo. Ak sa vyskytne chyba, overiť, že radič domény používa v pripojení je k dispozícii a že poverenia zadaný mať povolenia správcu na serveri.
 8. Typ: quita stlačte kláves ENTER. V Metaúdaje Cleanup zobrazí sa ponuka.
 9. Typ: Vyberte operáciu cieľovýcha stlačte kláves ENTER.
 10. Typ: zoznam doména stlačte kláves ENTER. Zobrazí sa zoznam domén v doménovom lese, každý má priradené čísla.
 11. Typ: vyberte doménu číslo, a potom stlačte kláves ENTER, kde číslo je číslo priradené k doméne odstránia.
 12. Typ: quita stlačte kláves ENTER. V Metaúdaje Cleanup zobrazí sa ponuka.
 13. Typ: odstrániť vybratú doménua stlačte kláves ENTER. Dostanete potvrdenie, že odstránenie bola úspešná. Ak sa vyskytne chyba, obráťte sa na Microsoft Knowledge Base články o konkrétne chybové hlásenia.
 14. Typ: quit na každú menu opustíte NTDSUTIL nástroj. Dostanete potvrdenie, že pripojenie odpojené úspešne.
ODKAZY

Ďalšie informácie o nástroji NTDSUTIL, nájdete v dokumentácii Support Tools nachádza v priečinku Support\Reskit na disku CD-ROM systému Windows 2000. Súbory Pomocníka zahrnuté s Microsoft Windows 2000 Resource Kit obsahujú Books Online odkaz. Môžete kliknúť na prepojenie na informácie popisujúce nástroja NTDSUTIL podrobnejšie.

Ďalšie informácie o odstránení radiče domény z domény, ktorý sa pokúšate odstrániť, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
216498Ako odstrániť údaje v službe Active Directory po neúspešných domény radič zníženie úrovne


Vlastnosti

ID článku: 230306 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (32-Bit x86)
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Standard
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB230306 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:230306

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com