Artık etki alanları, Active Directory'den kaldırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 230306 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Genellikle, bir etki alanı için son etki alanı denetleyicisi indirgendiğinde, yönetici seçer Bu sunucu etki alanındaki son etki alanı denetleyicisini oldu. DCPromo aracı, etki alanı meta verilerini Active Directory'den kaldırır seçeneği. Bu makalede, bu yordam kullanılmaz ya da etki alanı meta veri Active Directory'den kaldırma veya tüm etki alanı denetleyicileri çevrimdışı duruma ancak ilk yetkisi açıklanır.DİKKAT: Çoğaltma, etki alanı meta verilerini el ile kaldırmadan önce en son etki alanı denetleyicisini indirgeme sonrasında ortaya çıktı yönetici doğrulamanız gerekir. Hatalı NTDSUTIL aracını kullanarak, kısmi veya tam Active Directory işlevsellik kaybına neden olabilir.

Artık etki alanları, Active Directory'den kaldırma

 1. Etki alanı adlandırma yöneticisini esnek tek yönetici işlemleri (fsmo) rolünü üstlenen etki alanı denetleyicisi belirleyin. Bu rolünü üstlenen sunucuyu tanımlamak için:
  1. Active Directory etki alanları ve Güvenleri Microsoft Yönetim Konsolu (mmc) ek bileşeninden başlatma Yönetimsel Araçlar menü.
  2. Sol bölmede başlıklı kök düğümünü sağ tıklatın Active Directory etki alanları ve Güvenlerive i İşlem Yöneticisi.
  3. Bu rolünü geçerli olarak üstlenen etki alanı denetleyicisi geçerli işlem yöneticisini çerçevesinde tanımlanır.NOT: Bu son değiştirdiyseniz, tüm bilgisayar bu değişikliği henüz nedeniyle çoğaltma almış olabilirsiniz.

   fsmo rolleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   197132Windows 2000 Active Directory fsmo rolleri
 2. Tüm sunucular etki alanı için yetkisi doğrulayın.
 3. ' I tıklatın Başlat, işaret Programlar, işaret Donatılarve i Komut istemi.
 4. Komut isteminde şunu yazın: Ntdsutil.
 5. Türü: meta veri temizleme, ve sonra da enter tuşuna basın.
 6. Türü: bağlantıları, ve sonra da enter tuşuna basın. Bu menü değişikliklerden belirli bir sunucuya bağlanmak için kullanılır. Şu anda oturum açmış kullanıcı, Enterprise Admins grubunun bir üyesi değilse, başka kimlik bilgileri bağlantı kurulmadan önce kullanılacak kimlik bilgilerini belirterek sağlanabilir. Bunu yapmak için aşağıdaki komutu yazın: EtkiAlanıAdı kullanıcıadı parola kimlik bilgilerini ayarlama , ve sonra da enter tuşuna basın. Boş bir parola için şunu yazın: null Parola parametresi için girin.
 7. Türü: sunucuya bağlan sunucuadı (burada sunucuadı etki alanı adlandırma yöneticisi fsmo rolünü üstlenen etki alanı denetleyicisi adıdır), ve sonra da enter tuşuna basın. Bağlantının başarıyla kurulduğu onaylanmalıdır. Bir hata oluşursa, bağlantıda kullanılan etki alanı denetleyicisinin kullanılabilir durumda olduğunu ve sağladığınız kimlik bilgilerinin sunucuda yönetimsel izinlere sahip olduğunuzu doğrulayın.
 8. Türü: çıkın, ve sonra da enter tuşuna basın. , Meta veri temizleme menüsü görüntülenir.
 9. Türü: işlem hedefini seç, ve sonra da enter tuşuna basın.
 10. Türü: etki alanlarını listeleme, ve sonra da enter tuşuna basın. Bir ormandaki etki alanları listelenir, her biri bir sayıyla ilişkilendirilmiş.
 11. Türü: etki alanını seçin sayı, ve sonra da enter tuşuna basın burada sayı Kaldırılacak etki alanı ile ilişkili sayıdır.
 12. Türü: çıkın, ve sonra da enter tuşuna basın. , Meta veri temizleme menüsü görüntülenir.
 13. Türü: Seçili etki alanını Kaldır, ve sonra da enter tuşuna basın. Kaldırma başarılı oldu onaylanmalıdır. Bir hata oluşursa, özel hata iletileri hakkında makaleler için Microsoft Bilgi Bankası için başvurun.
 14. Türü: çıkın her menüde NTDSUTIL aracından çıkın. Bağlantının başarıyla sonlandırıldığı onaylanmalıdır.
Referanslar

NTDSUTIL aracı hakkında daha fazla bilgi için Windows 2000 CD-ROM'undaki Support\Reskit klasöründe yer alan Destek Araçları belgelerine başvurun. İle birlikte verilen Yardım dosyaları Microsoft Windows 2000 Kaynak Seti içeren bir Çevrimiçi Kitaplar bağlantı. NTDSUTIL aracını daha ayrıntılı açıklayan bilgi için bağlantıyı tıklatabilirsiniz.

Silmeye çalıştığınız etki alanındaki etki alanı denetleyicileri kaldırılması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
216498Nasıl bir başarısız bir etki alanı denetleyicisi indirgemenin Active Directory'deki verileri kaldırma


Özellikler

Makale numarası: 230306 - Last Review: 23 Mayıs 2011 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (32-Bit x86)
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB230306 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:230306

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com