Hizmet denetimi işleyicisi SERVICE_CONTROL_SHUTDOWN bildirim almayabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 230449 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Hizmet denetimi işleyicisi işlevi ve hizmeti tarafından kaydedilen konsol denetim işleyici işlevi SERVICE_CONTROL_SHUTDOWN veya CTRL_SHUTDOWN_EVENT bildirim almayabilirsiniz.

Neden

Kullanıcı yerel bilgisayarda oturum ve programlı olarak (bir program tarafından) bilgisayarı kapatmak bu davranış oluşabilir.

Çözüm

Windows 2000

Bu sorunu gidermek için Windows 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası ' makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910 En Son Windows 2000 Hizmet Paketi Nasıl Elde Edilir

Workstation 4.0 veya Windows NT Server

Bu sorunu gidermek için Windows NT 4.0 veya bireysel yazılım güncelleştirmesi için en son hizmet paketini edinin. En son hizmet paketini edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen gidin:
  • 152734 en son windows nt 4.0 hizmet paketini elde etme
Bağımsız yazılım güncelleştirmesini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri telefon numaralarının ve destek ücretleri hakkında bilgi tam listesi için lütfen World Wide Web üzerinde aşağıdaki adrese gidin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

Terminal Server Edition

Bu sorunu gidermek için Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası ' makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152734 En son Windows NT 4.0 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Windows 2000

Microsoft Windows 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Windows NT 4.0

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun, ilk Windows NT 4.0 Service Pack 6 ve Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 5'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bir hizmet olarak çalışan bir program, hizmet denetim isteklerini işlemek için bir hizmet denetimi işleyicisi işlevinin kaydı RegisterServiceCtrlHandler çağırabilir ve denetim olayları almak için SetConsoleCtrlHandler kullanarak konsol denetim işleyicisi kaydedebilirsiniz. Bilgisayar programlı olarak ExitWindowsEx veya InitiateSystemShutdownkullanarak kapatılırsa, hizmet denetimi işleyicisi SERVICE_CONTROL_SHUTDOWN bildirim alacağını ve konsol denetim işleyici CTRL_SHUTDOWN_EVENT bildirim tarafından izlenen bir CTRL_LOGOFF_EVENT bildirim alacaksınız.

Bilgisayarı el ile kullanıcı Konsolu tarafından kapatılırsa veya program aracılığıyla bir kullanıcı bilgisayarda yerel olarak oturum açtığında, hizmet denetimi işleyicisi SERVICE_CONTROL_SHUTDOWN bildirim alır ve konsol denetim işleyici beklendiği gibi CTRL_SHUTDOWN_EVENT bildirim tarafından izlenen bir CTRL_LOGOFF_EVENT bildirim alır.

Özellikler

Makale numarası: 230449 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbkernbase kbservice kbwin2000sp1fix kbmt KB230449 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 230449

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com