Çevrimdışı Dosyalar önbellek klasörünün yapısı (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 230739 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Çevrimdışı dosyalar önbelleğini/veritabanını, bir dizi dosya ve klasörleri içerir. Klasörleri, dosyaları önbelleğe alınan veriler basılı tutun. Bu sistem dosyaları, çevrimdışı dosyalar operasyonlara belirli dosyalarıdır.

Daha fazla bilgi

Çevrimdışı Dosyalar (istemci tarafı önbelleği veya CSC) klasörü/veritabanı birden çok klasör kapsar ve %systemroot%\CSC klasöründe varsayılan olarak bulunur. CSC klasörü, varsayılan olarak gizlidir ve hiçbir şekilde değiştirilmemelidir. Böylece, önbellek bozulmasına neden olabilir veya hiç çalışmamasına çevrimdışı dosyalar neden olabilir. Bu, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın gerçekleşmelidir:
230738Çevrimdışı Dosyalar Önbelleğini/Veritabanını Yeniden Başlatma
Çevrimdışı dosyalar klasör yapısı aşağıdaki düzeni vardır:
CSC (üst klasörü)
D1
D2
D3
D4
D5
D6
D7
D8
D1-D8 klasörler için önbelleğe alınan verileri tutan alanları olan. Önbelleğe alınan dosyaları bu klasörlere, ikili biçimde yerleştirilir. Çevrimdışı dosyalar bir operasyon için gerekli işlem veriyi tutmak için ek dosyalar (CSC) üst klasör içinde oluşturulur.

Önbellek Görüntüleyici, klasör yapısını verileri okur ve okunabilir bir biçimde görüntüler.

Veritabanı klasörü düzeni Windows başlatma ya da çevrimdışı dosyalar'ın etkinleştirme sırasında doğrulandı ve tutarlılık için işaretlenmiş. Klasör yoksa, otomatik olarak yeniden oluşturulur. Ancak, bir Önbelleğin sıfırlanması, önbelleğinin önceki içeriğini temizlemek böyle bir durumda, otomatik olarak gerçekleştirilir.

Özellikler

Makale numarası: 230739 - Last Review: 27 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB230739 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:230739

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com