Bilgisayarı Kapat, vermemesine için virüsten koruma programı nedenler bilgisayar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 231666 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makalede aldığınız hata iletisi açıklanmıyorsa, hata iletilerinin anlatıldığı diğer makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
315854Windows 98 ve Windows Me hata iletisi kaynak merkezi
Önemli Bu makalede, güvenlik ayarlarını düşürmenize veya yardımcı olacak bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Bu değişiklikleri, belirli bir soruna geçici çözüm bulmak için yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri de alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Millennium Edition (Me) veya Windows 98 çalıştıran bir bilgisayarı kapatmaya çalıştığınızda, bir veya daha aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
  • Disket sürücüsünün ışığı açmanız.
  • Bir "Windows koruma hatası" hata iletisi alabilirsiniz.
  • Bilgisayarınız, "Windows olan kapatma Kapat" iletisi görüntülenirken yanıt vermeyebilir.

Neden

Bilgisayarınızı kapatırken disket sürücüsünü tarayacak biçimde yapılandırılmış bir McAfee veya Norton virüsten koruma programı çalıştırıyorsanız, bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen bilgisayarınızın veya ağınızın saldırılara karşı daha savunmasız kılabilir. Bu geçici çözüm önerilmez, ancak gerekli olduğunu düşünürseniz kullanabilmeniz amacıyla bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Virüsten koruma yazılımı bilgisayarınızı virüslere karşı korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Virüsten koruma programınızın devre dışı bırakıldığı sırada güvenmediğiniz kaynaklardaki dosyaları karşıdan yüklememeli ve açmamalı, güvenmediğiniz Web sitelerini ziyaret etmemeli ve e-posta eklerini açmamalısınız.

Bilgisayar virüsleri hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
129972Bilgisayar virüsleri: tanımlama, önleme ve Kurtarma
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bu soruna yönelik bir düzeltmenin bulunup sorgulamak için virüsten koruma programınızın üreticisine başvurun.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, virüsten koruma programınızı, bilgisayarınızı kapatırken disket sürücüleri taramak için yapılandırın. Bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi için virüsten koruma programınızla birlikte gelen belgelere bakın veya virüsten koruma programınızın üreticisine başvurun.

Daha fazla bilgi

Windows 98 kapatma sorunları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
202633Windows 98 kapatma sorunları nasıl giderilir
Bilgisayarınızı kapatırken karşılaştığınız sorunlar bu makalede anlatılmamışsa, lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidip Windows 98 kapatılırken karşılaşılan sorunlarla ilgili diğer makalelere bakın:
Click here to view a list of shutdown articles

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 231666 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kb3rdparty kberrmsg kbprb kbprod2web kbui kbwinprotecterr KB231666 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:231666

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com