NASıL YAPıLıR: kök DNS sunucusu için DNS sunucusu Dönüştür

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 231794 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, bir DNS sunucusu bir kök DNS sunucusuna dönüştürme açıklar.

Bir etki alanı adı sistemi (DNS) sunucusu, ana bilgisayar IP adresi ad çözümlemesi ve kayıt sağlamak üzere tasarlanmış bir hiyerarşik ad yapıdır. Active Directory'de etki alanı denetleyicileri için yüklü olan DNS sunucularının türü vardır.
  1. Kök sunucu - BIR kök sunucusu bir hiyerarşik ad alanı adlarını çözümlemek için bu kaynağı olarak yüklenir. Tüm kuruluş etki alanı için bölge adlarını içeren hiyerarşideki üst köküdür. Etki alanında bölge adları çözümlenemeyen adlar, belirtilen kök DNS sunucusuna geçirilir.
  2. DNS yönlendirici - ileticiyi DNS kuruluştaki bir veya daha çok etki alanı bölgeleri içeren bir DNS sunucusudur. DNS sunucusu, etki alanı için kök sunucuya çözümlenemiyor iletme adlarına yapılandırılabilir.

Bir kök DNS sunucusu olarak etkinleştir

Bir kök DNS sunucusu, Microsoft Windows 2000'de etkinleştirmek için <a0></a0>:
  1. Oluşturma bir "." Ileriye doğru arama bölgesi DNS sunucusunda DNS Yönetimi konsolunda bir kök sunucusu olarak kullanmak istediğiniz.
  2. Uygun bir bilgisayarda Microsoft DNS hizmetini yeniden başlatın.
  3. Veri dosyalarını yeniden yükleyin ve DNS sunucusu için görünümü yenileyin.
Bir Microsoft DNS sunucusu üzerinde .(root) bir bölge oluşturulduğunda, önbelleğe alınmış DNS verileri bu bölgeye taşınır ve önbellek bölge silinir. Bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak çıkmak ve değişikliği görmek için DNS Yöneticisi program yeniden başlatmak gerekli olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 231794 - Last Review: 23 Şubat 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster kbnetwork KB231794 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:231794

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com