Vykonávajúci defragmentácie v režime offline z databázy služby Active Directory

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232122 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Služba Active Directory automaticky vykonáva online defragmentation databázy v určitých intervaloch (predvolene každých 12 hodín) ako súčasť procesu odpadky odberu. Online defragmentation nezmenší veľkosť súboru databázy (Ntds.dit), ale namiesto optimalizuje ukladania údajov v databáze a pri hľadaní priestor v adresári pre nové objekty.

Vykonávajúci defragmentácie v režime offline vytvára nové, spevnené verziu súboru databázy. V závislosti od fragmentácie pôvodný súbor databázy bol, nový súbor môže byť značne menšie.

DALSIE INFORMACIE

Vykonávať defragmentácie v režime offline z databázy služby Active Directory:
 1. Zálohovať služby Active Directory. Zálohovanie systému Windows 2000 natívne podporuje zálohovanie Active Directory zároveň online. Vyskytuje to automaticky, keď vyberiete možnosť zálohovať všetko v počítači v Sprievodcu zálohovaním, alebo nezávisle výberom zálohovať "Systém stav" v Sprievodcovi.
 2. Reštartujte radič domény, vyberte príslušné zariadenie z boot menu a stlačením klávesu F8 zobrazte ponuku Windows 2000 rozšírené možnosti. Vyberte Adresárové služby obnoviť režim a stlačte kláves ENTER. Spustiť stlačením klávesu ENTER opäť zavádzací proces.
 3. Prihláste sa pomocou konta správcu s heslom definované pre lokálne konto Administrator v offline SAM. Ďalšie informácie o používaní databázy offline SAM, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
  223301 Ochrana konta správcu v Offline SAM
 4. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Príkazový riadok. Do príkazového riadka, zadajte Ntdsutila stlačte kláves ENTER.
 5. Typ súborya stlačte kláves ENTER.
 6. Typ infoa stlačte kláves ENTER. Zobrazí aktuálne informácie o cestu a veľkosti databázu Active Directory a jeho log súborov. Zaznamenajte si cestu.
 7. Určenie umiestnenia, ktoré má dostatok disku pre databázu spevnené skladovať.
 8. Typ Komprimovať do jednotka:\adresár, a potom stlačte kláves ENTER, kde jednotka a adresár je cesta do umiestnenia, ktoré ste vytvorili v predchádzajúcom kroku.

  Poznámka: Musíte zadať cestu adresára. Ak cesta obsahuje medzery, celú cestu musí byť obklopená úvodzovky. Napríklad, zadajte:
  kompaktný "c:\Nové priečinka"
 9. V zadaná cesta sa vytvorí novú databázu s názvom Ntds.dit.
 10. Typ quita stlačte kláves ENTER. Typ quit opäť vrátiť sa do príkazového riadka.
 11. Ak defragmentácie podarí bez chýb, pokynov Ntdsutil.exe na obrazovke. Odstrániť všetky súbory denníka v adresári denníka zadaním nasledujúceho príkazu:
  del jednotky: \ pathToLogFiles \*.log
  Kopírovať do nového súboru Ntds.dit cez starý Ntds.dit súbor v aktuálnej databáze cestu služby Active Directory, ktoré ste si poznačili v kroku 6.

  Poznámka: Môžete mať neodstraňujte súbor Edb.chk.
 12. Reštartujte počítač normálne.

Vlastnosti

ID článku: 232122 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB232122 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:232122

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com