Active Directory veritabanının çevrimdışı birleştirmesini gerçekleştirme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 232122 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Active Directory çöp toplama işleminin bir parçası belirli aralıklarla veritabanının çevrimiçi disk birleştirme otomatik olarak (varsayılan olarak, her 12 saatte bir) gerçekleştirir. Çevrimiçi disk birleştirme (NTDS.dit), veritabanı dosyasının boyutunu azaltmak, ancak bunun yerine veritabanında veri deposu en iyi duruma getirir ve yeni nesneler için Dizin alanında reclaims.

Çevrimdışı disk birleştirmeyi gerçekleştirmek için yeni bir düzenlenmiş veritabanı dosyasının sürümünü oluşturur. Özgün parçalara ayrılma durumunu veritabanı dosyası türüne bağlı olarak, yeni dosya için çok küçük olabilir.

Daha fazla bilgi

Active Directory veritabanının çevrimdışı birleştirmesini gerçekleştirmek için <a0></a0>:
 1. Active Directory'nin yedeğini yedekleyin. Windows 2000 yedekleme, yedekleme sırasında Active Directory yerel olarak destekler çevrimiçi. Bu otomatik olarak, Yedekleme Sihirbazı'nı veya bağımsız olarak "sistem durumunun" Sihirbaz yedekleme seçerek bilgisayardaki her şeyi yedekle seçeneğini oluşur.
 2. Etki alanı denetleyicisini yeniden başlatın, önyükleme menüsünden uygun yüklemeyi seçin ve Windows 2000 Gelişmiş Seçenekler menüsü görüntülemek için F8 tuşuna basın. Dizin Hizmetleri geri yükleme modu seçin ve ENTER tuşuna basın. Yeniden önyükleme işlemi başlatmak için ENTER tuşuna basın.
 3. Çevrimdışı SAM olarak yerel yönetici hesabı için tanımlanan bir parola ile Yönetici hesabını kullanarak oturum açın. SAM veritabanı Çevrimdışı kullanımı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  223301Çevrimdışı SAM, <a2>Yönetici</a2> hesabının koruma
 4. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin ve komut istemi ' ni tıklatın. Komut satırında ntdsutil yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. Dosyaları yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Bilgisini yazın ve ENTER tuşuna basın. Bu, Active Directory veritabanı ve günlük dosyalarını boyutunu ve yolunu hakkında güncel bilgiler görüntüler. Yolunu not alın.
 7. Depolanacak sıkıştırılmış veritabanı için yeterli disk alanı olan bir konum oluşturun.
 8. Tür Sıkıştırılmış drive: \ directory, ve sonra da drive ve directory bulunduğu yolu önceki adımda belirlenen konuma ENTER tuşuna basın.

  Not Bir dizin yolu belirtmelisiniz. Yol boşluk içeriyorsa, tüm yolu tırnak işaretleri arasına alınmalıdır. Örneğin, şunu yazın:
  düzenleme için "c:\new klasörü"
 9. Ntds.dit adlı yeni BIR veritabanı, belirtilen yolda oluşturulur.
 10. Quit yazın ve ENTER tuşuna basın. Çıkmak için komut istemine dönmek için yeniden yazın.
 11. Ntdsutil.exe, birleştirme hatasız başarılı olursa, ekrandaki yönergeleri izleyin. Aşağıdaki komutu yazarak <a0>Günlük</a0> dizinindeki tüm günlük dosyalarını silin:
  del sürücü: \ pathToLogFiles \*.log
  6. Adımda not ettiğiniz geçerli Active Directory veritabanı yolu eski Ntds.dit dosyasının üzerine yeni Ntds.dit dosyasını kopyalayın.

  Not Edb.chk dosya silmeyin vardır.
 12. Bilgisayarı normal olarak yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 232122 - Last Review: 13 Ağustos 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB232122 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:232122

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com