Windows 95, Windows 98 bilgisayarları kısımlarına çift önyükleme Windows 2000 veya Windows NT yükseltme yapamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 232123 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 95 veya Windows 98'den Windows 2000 Professional'a yükselttiğinizde bilgisayarınız arasında Microsoft Windows 95 veya Microsoft Windows 98 ve Microsoft Windows NT veya Microsoft Windows 2000'de, çift önyükleme yapılandırılırsa, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
Windows 2000 Kur, birden çok işletim sistemi varsa Windows'dan yükseltmeyi desteklemiyor. Kur şimdi çıkılacak.
-VEYA-
Diğer işletim sistemleri bulundu

Birden çok işletim sistemi yüklü olduğundan, bu Windows yüklemesini Windows 2000'e, yükseltemezsiniz. Bir işletim sistemini yükseltmeniz diğer işletim sistemiyle paylaşılan dosyalarda sorun neden olabilir ve bu nedenle verilmez.
Yükseltme Raporu oluşturulduktan sonra bu ileti görüntülenir.

Neden

Microsoft, bir ikili önyükleme yapılandırmasında Windows 95 veya Windows 98 Yükseltme yüklemeleri desteklemiyor. Bu işletim sistemleri (Windows 2000 ve Microsoft Windows NT 4. 0) bazı bazı dosya ve klasörler (örneğin, Program Files klasöründe) paylaştığından, yüklü işletim sisteminin diğer işletim sistemleri de etkilenebilir.

Windows 95 veya Windows 98 Yükseltme sırasında yalnızca Windows 95 veya Windows 98'de belirli bazı dosyaları sürücüden silinir. Diğer işletim sistemi bu dosyaları paylaşmak için Kur'un bu durumda olabileceğini belirlemek bir yolu yoktur.

Çözüm

Windows 95 veya Windows 98, Windows 2000 Professional'ı yükseltmek için <a0></a0>, işletim sisteminin diğer işletim sistemleri'ı kaldırmanız gerekir. Çift önyüklemeli işletim sistemi kaldırdığınızda, aşağıdaki dosyaları sabit diskten kaldırılır dikkat edin:
  • Ntldr
  • NTDetect.com
  • Boot.ini
  • % Windir % (Windows NT 4.0 veya Windows 2000 bulunduğu dizin. Bu genellikle C:\Winnt olur.)
Not: Windows 95 veya Windows 98 ve Windows 2000 önyükleme ikili olduğunuz, siz de bilgileri C:\Program Files\Uninstall klasöründe kaldırmanız gerekebilir.

Özellikler

Makale numarası: 232123 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kberrmsg kbprb kbsetup KB232123 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:232123

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com