Prehľad programu Windows Script Host v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232211 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Windows Script Host (WSH) umožňuje byť spustenie skriptov priamo v systéme Windows dvakrát kliknete na súbor skriptu alebo zadaním názvu súbor skriptu v príkazovom riadku. Podobne ako program Microsoft Internet Explorer, slúži WSH ako radič ActiveX skriptovanie motory. WSH má veľmi málo pamäte požiadavky a je ideálny pre interaktívne aj neinteraktívne skriptovanie potrebám (ako napríklad prihlasovacie skriptovanie alebo správcovské skriptovanie).

DALSIE INFORMACIE

WSH podporuje skripty napísané v programe Microsoft Visual Basic Skriptovací Edition (VBScript) alebo JavaScript. Po spustení skriptu, program Scripting host číta a prechádza určený predpisový súbor obsah registrovaný nástroj skriptu. Skriptovací nástroj používa prípony súboru (.vbs pre VBScript; .js pre JavaScript) na identifikáciu skriptu namiesto Značky SCRIPT (používanej v HTML). Z tohto dôvodu skript spisovateľ nemusí byť oboznámený s presným programový ID (ProgID) rôznych skript motorov. Script host, sama spravuje priradenie prípon skriptov programovým identifikátorom a používa model priraďovania systému Windows na spustenie príslušného nástroja pre daný skript.

Existujú dve verzie programu WSH: systémom Windows verzia (Wscript.exe) ktorá poskytuje systémom Windows vlastnosti pre stanovenie skript vlastnosti a verziu založenú na príkazovom riadku (Cscript.exe), ktorý umožňuje Prepínače príkazového riadka pre nastavenie vlastností skriptu. Môžete spustiť buď Tieto verzie zadaním "wscript.exe" alebo "cscript.exe" v príkazovom riadku.

V predchádzajúcich verziách systému Windows, jediný natívny skriptovací jazyk podporované bol príkazový jazyk systému MS-DOS. Hoci MS-DOS je rýchly a malý, má obmedzené funkcií v porovnaní s programami VBScript a JavaScript. Skriptovanie ActiveX architektúra umožňuje využiť tieto silné skriptovanie jazyku, pričom stále poskytovania podpory pre MS-DOS príkazových skriptov.

Spustenie skriptov pomocou programu systémom Windows Script Host (Wscript.exe)

  1. Na príkazovom riadku typuWscript.exea stlačte kláves ENTER.
  2. Nastav? skript hostiteľskej vlastnosti a potom kliknite ok.
  3. V programe Prieskumník alebo tento počítač, dvakrát kliknite na položku skript súbor, ktorý chcete spustiť.
POZNÁMKA: Ak dvakrát kliknete na súbor skriptu, ktorého prípona ešte nie boli priradené Wscript.exe, Otvorený s zobrazí sa dialógové okno, vyzve pre program, ktorý by mal byť použiť na otvorenie súboru. Po výbere Systémom Windows Script Host (wscript.exe), ak vyberiete Vždy použiť tento program na Otvorenie týchto súborov políčko, Wscript.exe je registrovaný ako predvolený program pre všetky súbory, ktoré majú tú istú príponu ako tá, na ktoré ste dvakrát klikli.

Môžete tiež nastaviť vlastnosti pre jednotlivé skript Autor Pravým tlačidlom myši na súbor skriptu v priečinku Tento počítač alebo Prieskumník, kliknutím na Vlastnosti, a potom na položku Skript kartu.

Na nastavenie vlastností pre jednotlivé skripty

  1. V programe Prieskumník alebo tento počítač, kliknite pravým tlačidlom myši skript súbor, pre ktorý chcete určiť jednotlivé vlastnosti, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
  2. Kliknite na Skript kartu, nastaviť možnosti, ktoré chcete použiť pre skript, a potom kliknite na tlačidlo ok.
POZNÁMKA: Nastavenia vlastností sa ukladajú do súboru s príponou súboru .wsh rozšírenie. Napríklad, ak je názov súboru skriptu Chart.vbs, nastavenia sú uloží do textového súboru s názvom Chart.wsh.

.Wsh súbor je text súbor, ktorý používa formát podobné ako súbory .ini. .Wsh súbor obsahuje Sekcia [ScriptFile], ktorá identifikuje súbor skriptu, ktoré .wsh súbor je spojené, a [možnosti] sekcia, ktorá zodpovedá nastavenia vám vybraté na Skript kartu.

Súbor .wsh sa podobá .pif súbory používané na spustiť staršie 16-bitové programy systémov Windows a MS-DOS-založené. Ju možno považovať ako keby bol spustiteľného súboru alebo dávkového súboru. Napríklad, ak máte skript s názvom Myscript.vbs, pre ktorý ste vytvorili .wsh súbor s názvom Myscript.wsh, môžete spustiť Myscript.vbs s možnosťami zaznamenané v Myscript.wsh v dvojitým kliknutím na Myscript.wsh v Prieskumníkovi alebo pri prechode Myscript.wsh ako argumentu skriptu, program Cscript.exe alebo Wscript.exe na príkaz Príkazový riadok.


Ďalšie informácie o WSH, prosím navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://msdn2.Microsoft.com/en-us/library/9bbdkx3k.aspx

Vlastnosti

ID článku: 232211 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB232211 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:232211

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com