Práca nevytlačia pri tlači Server je zaneprázdnený

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232230 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Tento článok bol archivovaný. Je publikovaný v aktuálnej podobe a už nebude aktualizovaný.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Tlačové úlohy prerušovane nie vytlačené pri tlači server je zaneprázdnený. V takom prípade sa zaznamená udalosť ID 10 v denníku udalostí s informáciou o tom, "0 bajtov, 0 vytlačené strany." Udalosť ID 13 indikuje, že tlačová úloha bola odstránená.

Príčina

Tam je problém s miestny postup call (LPC) kód, ktorý môže spôsobiť správy byť stratené, keď klient a server sú rovnaké ID procesu (PID) za určitých okolností.

Riešenie

Windows NT Server alebo Workstation 4.0

Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovšie balík service pack pre systém Windows NT 4.0 alebo individuálne softvérovej aktualizácie. Informácie o získaní najnovší balík service pack, prejdite na:
  • 152734 ako získať najnovší balík service pack pre systém windows nt 4.0
Informácie o možnosti získania jednotlivých softvérovej aktualizácie, kontaktujte technickú podporu spoločnosti Microsoft. Úplný zoznam telefónnych čísel služieb technickej podpory spoločnosti Microsoft a informácie o náklady na technickú podporu, prejdite na adresu na World Wide Web:
http://support.Microsoft.com/default.aspx?SCID=FH;EN-US;CNTACTMS

Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition

Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovšie balík service pack pre systém Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku čím zobrazíte článok v článku databázy Microsoft Knowledge Base:
152734 Ako získať najnovší balík Service Pack pre systém Windows NT 4.0

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené na začiatku tohto článku. Tento problém bol prvýkrát vyriešený v systéme Windows NT Server verzie 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 6.

Vlastnosti

ID článku: 232230 - Posledná kontrola: 3. novembra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbnosurvey kbarchive kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbprint kbmt KB232230 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 232230

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com