Uptime.exe aracı, tahmin sunucu kullanılabilirliği Windows NT 4.0 SP4 veya daha yüksek verir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 232243 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Yeni BIR araç Uptime.exe, sistem kullanılabilirliğini görüntülemek için kullanılabilir. Uptime.exe, geçerli çalışma süresi'yerel veya uzak sistemin görüntülemek için kullanılabilir. Isteğe bağlı olarak, sistem yeniden başlatma veya bilgisayarlar (asılı) yanıt vermiyor gibi önemli sistem olayları için olay günlüğünü de tarayabilirsiniz. Mümkün olduğunda, sistem kullanılabilirliğini de hesaplar. Sınırlı bir biçimde önceki sürümlerinde de çalışır, ancak Windows NT Server 4.0 Service Pack 4 veya sonraki sürümlerde, öncelikle hazırlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Uptime.exe tek başına bir programdır. Aracı yüklemek için <a0></a0>, yalnızca dosya, Windows NT dizinine kopyalayın. Komut isteminde aracı çalıştırdıktan sonra.

Bu araç hakkında genişletilmiş Yardım için komut isteminde aşağıdakileri yazın:
çalışma süresi/Help
Bu araç, yönetici haklarına sahip, ancak kullanılabilir bilgileri temel alarak en iyi bir tahmin yapmak için araç girişimleri bile yönetici ayrıcalıkları olmadan çalıştırdığınızda en doğru durumundadır. Tüm durumlarda, sonuçlar tahmin olarak düşünülmelidir.

Çalışma süresi ve kullanılabilirlik ölçümler yalnızca işletim sistemi yerel görünümünü yansıtmasını dikkate almak önemlidir. "Toplam süresi" Ölçüm işletim sistemi normal işlem kendisine bildirilen ölçülmüş döneminde her zaman toplamını gösterir. Saatler, sunucunun başka nedenlerle, örneğin ağ kesintileri sırasında kullanılamayabilir yansıtmaz.

Işletim sistemi normal şekilde çalışıyor, ancak bu bu sunucuda çalıştırılan sunucu programları normal olarak çalışıp çalışmadığını anlamına gelmez olduğunu dikkate almak önemlidir. Örneğin, işletim sistemi kullanılabilir, ancak bu sunucu üzerinde çalışan bir veritabanı doğru işletim..

Çalışma süresi, kullanılabilirlik hesaplamak için kullandığı veri için olay günlüğünü bağlıdır. Araç, olay günlüğünün başına için önce hesaplamalar yapmak mümkün değildir. Olay günlüğünü temizlenmişse, hiçbir hesaplamaları olasıdır. Bu aracı doğruluğunu sınırlama belirli ayarları devre dışı bırakılabilir. Örneğin, sistem yanıt vermiyor ve bir mavi ekran hata iletisi veya program hata iletileri için Dr. Watson'ı devre dışı bırakılması görüntüler, bir olay yazılıyor. Lütfen, mavi ekran hata iletileri hakkında bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
192463Sonra bellek dökümü, mavi ekran bilgilerini toplama
Lütfen Dr. Watson ve uygulama hataları hakkında bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleleri bakın:
188296Windows NT için Dr. Watson'ı devre dışı bırakma
Çalışma süresi, yalnızca Windows NT 4.0 Service Pack 4'ı kullanırken kullanılabilirlik hesaplamak için ya da sonraki olur. Service Pack 4 (açıklandığı gibi süresi Yardım dosyasında) "sinyal" ve sistem kapatmalar izleme için ek olaylar kullanılmaya başlandı. Bu olaylar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
196452Neden WinNT 6005, 6006 6008 ve 6009 Olay Kütüğü Girişlerini bildiriyor.
Bu araç aşağıdaki Web sitesinde kullanıma sunulmuştur:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Intel (x86) Version

Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Alpha Version

Özellikler

Makale numarası: 232243 - Last Review: 21 Şubat 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition Service Pack 4
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
  • Microsoft Windows NT 4.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB232243 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:232243

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com