Saat ve tarih Not eşitlenen, oturum açılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 232386 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

BelirtilerAğa oturum açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sistem, aşağıdaki hata nedeniyle oturum açamaz:
Istemciyle sunucu arasında bir zaman farkı var.
Lütfen yeniden deneyin veya sistem yöneticinize başvurun.

Neden

Bu davranış, saat veya tarih bilgisayarınızda oturum açmaya çalıştığınız etki alanı arasındaki eşitlenmemiş oluşabilir. Istemci bilgisayarın tarih ya da kimlik doğrulamasını yapan etki alanı denetleyicisi ile eşitlenmemiş, Kerberos doğrulama başarılı olmaz. Bu, istemciyle sunucu arasında AS_Req AS_reply arasındaki zaman damgalarını türevi nedeniyle oluşur. Kerberos oturum açma kimlik doğrulaması iki Windows 2000 tabanlı bir bilgisayar arasında yalnızca biçiminde olduğu için oturum açma başarılı olmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, yerel yönetimsel ayrıcalıklara sahip bir hesabı kullanarak ve açmanızla doğrulayan etki alanı denetleyicisinde ve saati ve tarihi, saati eşleşecek şekilde ayarlamak, bilgisayarınızda oturum açın. Aşağıda, zamanı eşitlemek için kullanılan adımlar listesidir.

Başlat, Çalıştır ' ı tıklatın.
CMD yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
Komut isteminde, aşağıdakine benzer bir şeyler yazın: NET TIME /DOMAIN:name /SET
"Adı burada" etki alanı adı, bilgisayar tarafından kullanılıyor. Etki alanı adı olması gereken belirli değilse, adı, tırnak işaretleri olmadan "% userdomain %" ile değiştirin.

Özellikler

Makale numarası: 232386 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbnetwork kbprb KB232386 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:232386

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com